КНДР для своїх балістичних KN-23 виготовляє лише металеві частини

КНДР сьогодні є одним з найголовніших союзників РФ по постачанню озброєння, у тому числі й ракет, в яких основні компоненти західного виробництва

Джерело: Defence Express

На початку цього року РФ вперше використала для терористичних ударів по Україні ракети, які їй передала Північна Корея – а на серпень-вересень цього року після паузи в 5 місяців припав пік активності ударів балістичними ракетами KN-23, які, як заявив тодішній командувач ПС ЗСУ Микола Олещук, ці ракети рідко досягають визначених цілях, але водночас передусім становлять серйозну загрозу для цивільного населення.

KN-23, фото ілюстративне

 

Як відзначають у виданні CNN, станом на сьогодні з початку цього року російське окупаційне військо використало для ударів по Україні орієнтовно близько 60 ракет KN-23 з КНДР. Вартий уваги факт – що, за підрахунками видання, це фактично ледь не третина від усіх балістичних ракет, якими РФ била в цьому році, а це 194 одиниці. Видання також цитує т.в.о начальника управління комунікацій Командування ПС ЗСУ Юрія Ігната, який відзначає, що з весни цього року РФ передусім робить ставку саме на балістичні ракети, а також далекобійні ударні дрони.

І також у CNN поспілкувалися з Андрієм Кульчицьким, керівником лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), який наголосив на тому, що вся електроніка північнокорейських балістичних ракет KN-23 – це імпортна продукція. “Єдине корейське [в ракетах з КНДР] – це метал, який швидко іржавіє і піддається корозії”, – відзначив Кульчицький.

Сімейство північнокорейський балістичних ракет

За даними української розвідки, близько 70% західних компонентів у цій ракеті – американського походження, приблизно такі ж дані (близько 75%) раніше надавали британці з Conflict Armament Research (CAR). Водночас відповідно до висновків НАКО (Незалежна антикорупційна комісія), загалом у ракетах з КНДР знайдено критичних компонентів від дев’яти західних компаній, крім США, йдеться про виробників з Нідерландів, а також Великої Британії, загалом йдеться про понад 250 компаній відповідно до даних CAR.

Як наголошують у виданні, на думку аналітиків, основна проблема у цьому питанні насправді не стільки у самих виробниках, скільки у компаніях-посередниках, бо значна частина компонентів у ракетах КНДР продають п’ять дистриб’юторів з США та Канади.

Причому, як відзначають у CAR, “кінцевим” покупцем компонентів як у виробників, так і у посередників часто є Китай, ба більше, низка з компонентів, які знайдені у ракетах з КНДР, можуть бути китайською підробкою – зокрема один з неназваних виробників надав докази НАКО, що їхній компонент, який нібито знайшли у ракеті, насправді підробка. Важливим є і той факт, що частина комплектуючих є досить “свіжими” і виготовлені лише минулого року.

Раніше Defense Express розповідав про те, що РФ дала Північній Кореї матеріали і документацію на виробництво ракет KN-23 для ударів по Україні.

 

Андрій Петренко

Поділитися
Опубліковано
Андрій Петренко

Останні повідомлення

СБУ показала уламки російської раукети “Орєшнік”

Служба безпеки України запросила журналістів до уламків нової балістичної ракети, якою 21 листопада російська армія…

1 хвилина тому

В США повідомили коли стелс-есмінці Zumwalt будуть тестувати гіперзвукові ракети

Всі три наявні есмінці типу Zumwalt мали б отримати гіперзвукову зброю вже у 2025 році,…

12 хвилин тому

В ЗСУ показали, як FPV-дрон з автоматом працює по окупантам

Українські військові разом з виробниками експериментують над різним корисним навантаженням для FPV-дронів Джерело: Defence Express…

20 хвилин тому

Сили оборони України ліквідували радіолокаційну станцію ЗРК «С-400» окупантів

Як зазначають у Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine,…

1 годину тому

Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників

За процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомлено про підозру двом…

1 годину тому

Як отримати якісну правову допомогу: поради від експертів

У сучасному світі важливість юридичної підтримки важко переоцінити. Від вирішення спірних питань до складання договорів…

22 години тому