КНДР сьогодні є одним з найголовніших союзників РФ по постачанню озброєння, у тому числі й ракет, в яких основні компоненти західного виробництва
Джерело: Defence Express
На початку цього року РФ вперше використала для терористичних ударів по Україні ракети, які їй передала Північна Корея – а на серпень-вересень цього року після паузи в 5 місяців припав пік активності ударів балістичними ракетами KN-23, які, як заявив тодішній командувач ПС ЗСУ Микола Олещук, ці ракети рідко досягають визначених цілях, але водночас передусім становлять серйозну загрозу для цивільного населення.
Як відзначають у виданні CNN, станом на сьогодні з початку цього року російське окупаційне військо використало для ударів по Україні орієнтовно близько 60 ракет KN-23 з КНДР. Вартий уваги факт – що, за підрахунками видання, це фактично ледь не третина від усіх балістичних ракет, якими РФ била в цьому році, а це 194 одиниці. Видання також цитує т.в.о начальника управління комунікацій Командування ПС ЗСУ Юрія Ігната, який відзначає, що з весни цього року РФ передусім робить ставку саме на балістичні ракети, а також далекобійні ударні дрони.
І також у CNN поспілкувалися з Андрієм Кульчицьким, керівником лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), який наголосив на тому, що вся електроніка північнокорейських балістичних ракет KN-23 – це імпортна продукція. “Єдине корейське [в ракетах з КНДР] – це метал, який швидко іржавіє і піддається корозії”, – відзначив Кульчицький.
Сімейство північнокорейський балістичних ракет
За даними української розвідки, близько 70% західних компонентів у цій ракеті – американського походження, приблизно такі ж дані (близько 75%) раніше надавали британці з Conflict Armament Research (CAR). Водночас відповідно до висновків НАКО (Незалежна антикорупційна комісія), загалом у ракетах з КНДР знайдено критичних компонентів від дев’яти західних компаній, крім США, йдеться про виробників з Нідерландів, а також Великої Британії, загалом йдеться про понад 250 компаній відповідно до даних CAR.
Як наголошують у виданні, на думку аналітиків, основна проблема у цьому питанні насправді не стільки у самих виробниках, скільки у компаніях-посередниках, бо значна частина компонентів у ракетах КНДР продають п’ять дистриб’юторів з США та Канади.
Причому, як відзначають у CAR, “кінцевим” покупцем компонентів як у виробників, так і у посередників часто є Китай, ба більше, низка з компонентів, які знайдені у ракетах з КНДР, можуть бути китайською підробкою – зокрема один з неназваних виробників надав докази НАКО, що їхній компонент, який нібито знайшли у ракеті, насправді підробка. Важливим є і той факт, що частина комплектуючих є досить “свіжими” і виготовлені лише минулого року.
Раніше Defense Express розповідав про те, що РФ дала Північній Кореї матеріали і документацію на виробництво ракет KN-23 для ударів по Україні.