Право

Кличко: Несанкціоноване знесення садиби Зеленських це провокація

Особливо за кілька днів після того, як до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА надійшов пакет доопрацьованої облікової документації щодо присвоєння будівлі на вул. Олександра Кониського, 22 статусу пам’ятки.

Зроблено це було на підтримку петиції щодо збереження старовинної будівлі.

Про знесення будівлі висловився на своїй сторінці у Фейсбук мер Києва Віталій Кличко.

Активісти приходять під будівлю мерії. Мовляв, «Кличко зніс памʼятку». Але чому обурені демонстранти не йдуть і не ставлять питань парламенту, який вже понад 5 років так і не ухвалив поданий містом законопроект, щоб столиця мала важелі впливу на недобросовісних власників старовинних будівель?

Чому не звертаються до уряду, від якого місто вже стільки років вимагає повернути у власність громади будинок Сікорського, який перебуває на балансі Міноборони. Столиця стільки звернень зробила, щоб повернути в місто будівлю, яка руйнується, відреставрувати її та створити музей відомого авіаконструктора. Той же Кабмін заблокував передачу громаді Гостинного двора, який місто разом з активістами повернуло з приватної власності в державну. А памʼятка теж стоїть без реконструкції і руйнується.

За останні роки місто направило до Мінкульту десятки звернень про те, щоб занести понад півтори тисячі пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А внесло міністерство тільки близько сотні.

Окрема теж тема — реагування правоохоронних органів на випадки руйнувань забудовниками старовинних будівель.

Правоохоронці розпочали кримінальні провадження через незаконне знесення садиби Зеленських в Києві.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Зокрема, Шевченківська окружна прокуратура м. Києва розпочала кримінальне провадження за фактом руйнування будівлі:

  • Дії осіб, які руйнували будинок, кваліфікували як знищення майна, на яке накладено арешт (ч. 1 ст. 388 ККУ).
  • Розслідуватимуть проведення будівельних робіт всупереч накладеній забороні, яке кваліфіковано як самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч. 3 ст. 197-1 ККУ).

В прокуратурі нагадали, що на будівлю по вулиці Кониського 22, в січні 2024 року в межах кримінального провадження наклали арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження (ч. 2 ст. 298 КК України).

Тоді прокурори клопотали про накладення арешту оскільки ця ділянка входить до меж історичного ареалу Києва, а на проведення будівельних робіт потрібен дозвіл Міністерства культури та інформаційної політики.

Що сталося

Ввечері 19 липня 2024 року в поліцію повідомили, що на вулиці Олександра Кониського невідомі за допомогою важкої будівельної техніки знесли будинок, побудований наприкінці XIX століття. На місце події прибула слідчо-оперативна група. Будівельну техніку вилучили, обставини події встановлюють.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України