Здоров'я

Полуниця і пестициди: на що слід звернути увагу під час купівлі

Перша місцева полуниця нарешті з’явилася на полицях супермаркетів і приносить нам величезну радість. Але під час купівлі обов’язково варто звернути увагу на кілька речей, щоб можна було без жалю насолодитися смачними фруктами.

Чи то варення, чи то торти, чи сама по собі – полуниця не тільки універсальна, а й дуже корисна. Тому що вона містить більше вітаміну С, ніж апельсини, лимони тощо. Ще один плюс: хоча червоні фрукти сповнені корисних поживних речовин, у них мало калорій і вони запобігають потягу до їжі. Але будьте обережні, адже полуниця часто забруднена пестицидами і може нашкодити нам.

Багато сортів полуниці, вирощеної традиційним способом, часто забруднюються пестицидами, оскільки плоди дуже сприйнятливі до грибкових захворювань. Той, хто купує полуницю за кордоном, ризикує ще більше забруднитися пестицидами, оскільки їй доводиться витримувати довгі транспортні маршрути, не покриваючись цвіллю. У великих дозах деякі пестициди можуть навіть мати негативний вплив на нашу гормональну систему. Тому бажано використовувати органічні продукти та купувати фрукти у регіональних виробників. В органічному землеробстві заборонено використання хіміко-синтетичних пестицидів.

Стигла полуниця має бути рівномірно блискучою червоною, мати свіжий зелений колір хвостика та чашечки. Якщо на полуниці білі плями, вона незріла і має кислий смак. Також шукайте солодкий аромат. Якщо полуниця нічим не пахне, то на смак вона зазвичай теж така. Під час купівлі не слід купувати полуницю, виставлену на сонці. Також не повинно бути м’яких плодів, бо вони швидко покриваються цвіллю.

Якщо ви хочете збирати полуницю самостійно, не варто обирати поля, які розташовані просто біля дороги. Через знос шин і викиди транспортних засобів шкідливі речовини можуть потрапити на поля і, отже, у вирощені там фрукти.

Найкраще зберігати куплену або зібрану полуницю в холодильнику і вжити її протягом двох днів. Найкраще зберігати їх розкладеними в неглибокому контейнері. Оскільки полуниці в місцях ушкоджень швидко гниють, мити їх слід лише тоді, коли ви захочете їх використати. Перед вживанням полуницю слід промити теплою водою. Оскільки полуниці дуже чутливі до тиску, мити їх слід у мисці, а не під проточною водою. Таким чином зберігається їхній аромат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України