Новини з Австрії

Кліматичний бонус: скільки грошей отримають австрійці цього року

Цього року кліматичний бонус знову буде виплачено всім жителям Австрії. Скільки грошей належить кожному і коли вони отримають їх?

Усі люди, які мають основне місце проживання в Австрії не менше шести місяців (183 дні), цього року знову отримають кліматичний бонус. Для дітей віком до 18 років половина суми. Як і минулого року, кліматичний бонус виплачуватиметься автоматично. Це означає, що подавати заявку не потрібно. Якщо дані поточного рахунку людини доступні, наприклад, через FinanzOnline, або якщо держава регулярно здійснює грошові перекази, гроші будуть перераховані автоматично. Решта отримає кліматичний бонус поштою у вигляді ваучера.

Як повідомлялося, сума кліматичного бонусу цього року нижча, а також залежить місця проживання. По суті існує фіксована базова сума у розмірі 110 євро, яку отримує кожен. Проте є й регіональне коригування. Чим гірше місце проживання людини пов’язане з громадським транспортом, тим вищою буде регіональна компенсація з 2023 року. Окремі діляться на одну з чотирьох категорій залежно від ступеня урбанізації.

Відень з дуже гарною інфраструктурою та громадським транспортом потрапляє – до речі, як єдине місце проживання – у категорію 1. Втім, деякі віддалені райони потрапляють до категорії 2 (наприклад, Wien-Simmering або Wien-Donaustadt). Тут немає регіонального коригування. Тому багато вінців отримують лише базову суму в 110 євро.

Грац, Зальцбург, Клагенфурт, Санкт-Пельтен або т. д. потрапляють у категорію 2. Тут є додаткові 40 євро — 150 євро.

Міські центри або околиці таких центрів, як Ґрос-Енцерсдорф, Вольфсберг або Міттерзіль, належать до категорії 3. У цих чи подібних містах є додаткові 75 євро — лише 185 євро.

Сільські громади, такі як Маріацелль, Верфен чи Зельден, одержують найвищу регіональну компенсацію — категорія 4. Тут кліматичний бонус подвоюється до 220 євро.

Карту з категоріями всіх муніципалітетів та міст можна знайти тут. Як і минулого року, виплати розпочинаються у вересні.

Ув’язнені більше не отримують кліматичний бонус, оскільки вони не несуть будь-яких витрат. Люди з інвалідністю, які мають дозвіл на паркування або додатковий запис «Використання громадського транспорту недоцільно через постійні обмеження пересування через інвалідність» у паспорті інвалідності, отримують повну базову суму та повну регіональну компенсацію — тобто. 220 євро. Місце проживання тут не має значення.

У комітеті з навколишнього середовища Національної ради поправка про виплату клімату, запропонована ÖVP та Зеленими, була прийнята в середу і, таким чином, підготовлена до пленарного засідання наступного тижня. Уся опозиція одноголосно проголосувала проти. SPÖ знову розкритикувала той факт, що сума бонусу пов’язана із поштовим індексом, а не із соціальною потребою. FPÖ зажадала, щоб не лише ув’язнених, а й осіб, які мають право на притулок, було звільнено від кліматичного бонусу. У NEOS вирішили, що неправильно брати гроші людей через податки, а потім повертати їх їм за допомогою таких заходів, як кліматичний бонус.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України