Здоров'я

Кліматичні активісти б’ють на сполох: ці страви особливо шкідливі для навколишнього середовища.

Кліматичні активісти б’ють на сполох, тому що зміна клімату стає все більш і більш небезпечною. І харчування також значно впливає на наш вуглецевий слід. За даними WWF, близько 37 відсотків усіх викидів CO2 посідає глобальну продовольчу систему.

Тому що деякі інгредієнти є шкідливішими для навколишнього середовища, ніж інші. Розповідаємо, наскільки насправді шкідливими є наші улюблені продукти:

Яловичий гамбургер

Яловий фарш є основною причиною високих викидів CO₂ при приготуванні гамбургера. Тваринництво, зокрема, робить великий внесок, чи то виробництво кормів для тварин або вирубування лісів для створення пасовищ. З іншого боку, корови виробляють шкідливий парниковий газ метан.

Але для любителів бургерів є екологічно чисті альтернативи. Вегетаріанські бургери з котлетами на рослинній основі не тільки стають все більш популярними серед вегетаріанців, але й безпечнішими для навколишнього середовища. Вони засновані на бобових, таких як чорна квасоля або квасоля. Інші варіанти включають нут, сочевицю або солодку картоплю. Однак, якщо ви не хочете упустити смак м’яса, тепер ви також можете знайти гамбургери на рослинній основі, які до смаку схожі на м’ясо, але зроблені з таких інгредієнтів, як горох або соя.

Спагетті болоньєзе

Спагетті Болоньєзе займає друге місце за викидами CO₂. Яловичий фарш знову здебільшого відповідає за шкоду від цієї страви. М’ясні продукти часто надходять із далеких країн та континентів. І транспорт, і тваринництво є ресурсомісткими. На один кілограм яловичини необхідно виготовити та згодувати від 5 до 20 кілограмів корму.

За даними WWF, вуглецевий слід людини може зменшитися на 24 відсотки, якщо вона перейде на вегетаріанську дієту. Існує також безліч екологічно чистих альтернатив спагетті Болоньєзе, наприклад, використання цвітної капусти для майже ідентичної консистенції або веганський фарш з насіння соняшника.

Піца Маргарита

З еквівалентом CO₂ 1852 р. піца Маргарита має найменшу шкоду з трьох страв. На моцареллу припадає найбільша частка викидів CO2, за нею йдуть пшеничне борошно та помідори. Проте також можна насолоджуватися «стійкою» піцою. Відмова від замороженої піци – перший крок у правильному напрямку. Для екологічно чистої піци Маргарита потрібно лише кілька місцевих інгредієнтів, таких як борошно, помідори та моцарелла. На відміну від інших страв, піца Маргарита вже вегетаріанська, але не веганська через моцарелу. Якщо ви хочете бути ще більш екологічним, замініть її на веганську альтернативу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України