Новини з Австрії

«Кліматичні» протести у Відні загрожують вийти з-під контролю влади

На цьому тижню в столиці Австрії булі проведені відразу кілька демонстрацій і походів різної спрямованості. В тому числі і чергова демонстрація на захист клімату. На цей раз її проводила ініціативна група Extinction Rebellion, назву якої можна перекласти як «Повстання вимираючих». В результаті їх «боротьби» Віденський Ринг був повністю заблокований — активісти кліматичної ініціативи незаконно перекрили кільце в райні в Бургтеатр.

Жменька активістів просто вийшла на проїжджу частину і зупинила автомобільний рух, пропускаючи лише трамваї. В руках вони тримали плакати з гаслами типу «Хочеш померти зі мною?». Автомобілісти відповіли на таку витівку у цивілізованому австрійському стилі — влаштувавши концерт з автомобільних гудків.

Незаявлена акція не залишилася непоміченою для поліції, які були змушені оперативно організувати шляхи об’єднання їзду затору. Майже годину знадобилося силовикам для того, щоб відвезти з проїжджої частини учасників незаконної акції.

Активісти цього суспільно-політичного руху, що мають намір використовувати ненасильницький опір, щоб запобігти руйнуванню клімату, зупинити втрату біорізноманіття та мінімізувати ризик вимирання людини та екологічного колапсу, попередили, що це була лише перша їх тренування, перше «публічне навчання» ненасильницькому громадянської непокори і більш серйозні дії по перекриттю транспортних артерій почнуться вже з понеділка.

Раніше вже повідомлялося, що мешканці столиці все частіше і частіше починають висловлювати боязке невдоволення занадто частими демонстраціями в центрі міста, які заважають руху і нормальному функціонуванню бізнесу.
Фото: pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України