Кліщі, комарі та Со: ці небезпеки таяться в “австрійських джунглях”
Відомо, що найчастіше укус оси може вбити алергіка. Але зовні підстерігають й інші дуже небезпечні комахи.
Насправді цей метелик, який, вилупившись, пурхає, тихо як миша, і навряд чи когось цікавить, окрім завзятих ентомологів. Але як гусінь дубова процесійна міль вельми звіряча і неприємна за своєю природою. Після того, як її ткнули або випадково торкнулися, наприклад, у парку Шенбрунн чи Пратер, абсолютно непомітна міль витягує свої жалючі волоски, які потім наносять під шкірою тисячі маленьких жал. Поширеною алергічною реакцією є кропив’яний висип (кропив’янка).
Це відбувається приблизно через 15-60 хвилин після контакту з волоссям. Характерні червонуваті сверблячі пухирі особливо з’являються на руках і шиї. Тому якнайшвидше переодягніться, прийміть душ і ретельно вимийте голову.
Крім того, дедалі частіше проблеми в природі спричиняє дубовий клоп. Звісно, на тлі дубової процесійної молі його укус на шкірі відчувається майже як ласка.
Однак у тропічні, теплі та вологі погодні періоди цього року, особливо агресивними стають і звичайні оси. Найгірша можлива алергічна реакція: анафілактичний шок, який може призвести до смерті.
Важливо остерігатися на полях і на узліссях лісу кліщів Hyalomma, які стають дедалі поширенішими. Їх вважають переносниками геморагічної кримсько-конголезької лихоманки: вірусного захворювання, від якого не існує вакцинації та ліків. Особливо лякає: африканський вид кровососів активно полює, має гарний зір і бігає настільки швидко, що може переслідувати свою жертву на відстані до ста метрів.
Ключове слово цього року комар! Ці кровососи також різко розмножилися цього літа. Але будьте обережні: зміна клімату зараз дедалі більше приваблює до Австрії азіатських тигрових комарів. “Aedes albopictus” є можливими переносниками понад 20 різних патогенів. Нам пощастило: вони все ще рідкісні в цій країні. Але зважаючи на зміну клімату, зі 100% екологічною впевненістю, рано чи пізно вони стануть рідними і незнищенними в “джунглях Австрії”.
У наші дні небезпека підстерігає і у воді. Після купання в Старому і Новому Дунаї – багато купальників останнім часом скаржилися на сверблячі висипання на шкірі. Лікарі називають це церкаріальним дерматитом або купальним дерматитом. Церкарії, тобто личинки сисунів, маловідомі, але вони залишають на шкірі почервоніння, що сильно сверблять.
Дрібні кровососи здавна широко поширені в природних водоймах. Особливо комфортно церкарії почуваються в теплих водах від 26 градусів. Вони проникають у шкіру людини, хоча насправді їхньою ціллю є водоплавні птахи. У результаті людина є “поганим господарем”, який проявляє алергічну реакцію на зараження церкаріями та страждає від сверблячого висипу протягом кількох днів. Пустули зазвичай зникають через один-два тижні.