Авторські статтіЗдоров'я

Китайські вправи для ніг, які затримують старіння організму

Це ще стародавні китайці виявили деякі прийоми, які сприяють зміцненню ніг, і затримують старіння організму.

Ходіть босоніж.

Звичайно, можливості робити це на вулиці практично немає — ходите вдома. Якщо у вас холодний підлогу, все одне зніміть тапочки хоча б на 10 хвилин. А якщо у вас вистачить наполегливості робити це три рази в день, вас можна привітати — поживете ще, до старості вам далеко!

Тренуйте стопи.

Ходіть на шкарпетках, на п’ятах, а також на внутрішній і зовнішній сторонах стопи. Це зміцнює м’язи, кістки ніг, покращує кровообіг, а значить, покращує роботу внутрішніх органів. І адже це зовсім нескладно, тільки лінь і зможе перешкодити.

Починайте прямо зараз біті свої стопи ніг і з цього дня — щодня.

Це треба робити легенько, по слідах, одразу за пальцями ніг. Для цього можна використовувати гумовий або дерев’яний молоточок, гойдалку, навіть порожня пляшка підійде. І через деякий час ви відчуєте, як по тілу повільно розливається приємне тепло, а головне — виникає відчуття спокою. Це вважається одним з кращих засобів для поліпшення кровообігу і ніг, і всього організму.

Ще тім, у кого проблеми з очима, добре більш інтенсивно постукувати дерев’яною палицею по основі іншого і третього пальця 5 хвилин кожен день, там розташовані зони, рефлекторно пов’язані з очима.

Треба, стверджують досі китайські медики, потирати, тобто, масажувати особливу точку у зводі стопи — юн-цюан.

Якщо робити це регулярно, то буде хорошим кровообіг, і розслабляться на м’язи ніг.

Знаходиться точка відразу за пальцями в середині зведення стопи.

Виконувати цей масаж можна сухим способом, тобто просто натискати точку 20 разів без перерви (спочатку на одній нозі, потім на іншій] без особливої сили. Робити такий масаж бажано вранці і ввечері.

А можна робити вологим способом: налити в тазик (ванну) воду температури 38 градусів, поставити ноги і чекати, коли вони почервоніють, і після цього великими пальцями одночасно натискайте, масажуйте точку юн-цюан 80 разів без перерви. Добре, якщо після цього ви будете розтирати руками стопи протягом 3-5 хвилин.

А якщо у вас вже вранці стопи ниють і перші кроки з ліжка — надзвичайно важка справа — то, швидше за все, артроз живе у ваших ніжках. І треба, звичайно, проконсультуватися з ревматологом і ортопедом і щось робити!

Наприклад, хоча б перераховані вище прийоми дуже годяться, ще можна спробувати, як радять наші лікарі, розтирати ступні ніг яким-небудь противоартрозним гелем ( ібупрофен, диклофенак). А можна спробувати робити компреси з медичної жовчю, вона в аптеці продається.

Треба намочити тканина жовчю, обгорнути ноги, зверху обмотати поліетиленом, потім вовняним шарфом або надіти шерстяні шкарпетки і залишити компрес на всю ніч. Тільки робити це треба акуратно, так як жовч залишає сліди. Вранці зніміть, і робіть такі компреси через день.

І, звичайно, треба рухатися, ходити, ноженьки свої любити і їм лінуватися не давати. У русі — життя! Саме ця заповідь йде ще з найдавніших часів.

Корисні нашим ногам і контрастні обливання: то гарячою, то холодною водою. Це і підвищує тонус і поліпшує кровообіг, та й старість відсуває

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України