Створений перший у світі штучний організм із однією хромосомою

Недорганізм стане основою біолікарств майбутнього і, можливо, вилікує рак, запевняють медики.

Працівники інституту фітофізіології та екології при Академії наук КНР і їх колеги з Шанхайського центру передових технологій молекулярного рослинництва презентували особливий результат своєї роботи. Створено перший у світі штучний організм із однією хромосомою. Китайці зізналися, що їм вдалося переробити 16 лінійних пар хромосом і зробити з них однохромосомний організм.

Для цього вони використовували генетичний редактор CRISPR. Геном бактерій містить «фракції» які можна і потрібно міняти місцями для отримання потрібного і унікального результату.

На даний момент, система включає молекулу РНК (CRISPR) яка транспортуючи важливу частину геному дарує вченим надію на створення ліків першої необхідності при смертельні хвороби.

«Дріжджі з однією хромосомою не можуть вступати у зв’язок з звичайними дріжджами. Це говорити про те, що нам дійсно вдалося отримати новий вигляд», – повідомили дослідники.

Крім того, нездатність вступати в зв’язок зі стандартними дріжджами може стати проривом в науці і подарувати вченим платформу для розвитку, а пацієнтам – довгоочікуване одужання. Якщо використовувати апробовану технологію в інших нано галузях є реальна можливість створити біологічне паливо або організм для польотів з космосу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh