Чому китайські аналітики вирішили звернути увагу на цей російський вертоліт
Джерело: Defence Express
На сайті американської аналітичної установи RAND Corporation можемо знайти цікаву публікацію зразка лютого 2024 року про те, як китайські військові аналітики сприймають досвід використання російських ударних вертольотів Ка-52 у повномасштабній війні проти України.
Американські експерти припускають, що китайцям досвід по рашистським Ка-52 може бути цікавим одразу в кількох ракурсах. Наприклад, є дані про те, що наприкінці 2021 року Китай замовив у РФ поставку 36 палубних гелікоптерів Ка-52К “Катран”, тому китайським військовим є важливим досвід застосування конкретного цього типу вертольотів.
Ну і крім того, є усі підстави очікувати, що гіпотетичне вторгнення Китаю на острів Тайвань супроводжуватиметься масованим застосуванням вертольотів НВАК.
Як йдеться у згаданій вище публікації RAND Corporation, китайці у своїх оцінках виходять із даних Міноборони Британії про те, що за час повномасштабного вторгнення в Україну армія РФ втратила мінімум 39 вертольотів Ка-52, що є критичним.
Причиною таких втрат стала недосконала тактика використання цих гелікоптерів, при якій потрібно було напряму входити в зону дії армійської ППО Збройних Сил України. Що в свою чергу приводило до певного збентеження західних оглядачів, котрі виходили з оцінок, що рашистські Ка-52 покажуть значно ефективніше.
Однак, як далі стверджують собі китайські військові аналітики, під час боїв на Півдні України влітку 2023 року російські окупанти змогли напрацювати нову тактику використання Ка-52 безпосередньо на полі бою.
Цю тактику можна описати як “кусай та тікай”, вона покладалась в першу чергу на застосування керованих ракет з дальністю застосування орієнтовно 10 кілометрів, що суттєво ускладнювало роботу для засобів армійської ППО наших військ.
В підсумку китайці чомусь вирішили, що російський ВПК начебто працює над тим, щоб дати Ка-52 можливості вражати цілі на дистанції 30-50 кілометрів (хоча самі рашисти про таке не заявляли).
Все вище викладене також доволі показове в тому плані, як в Китаї аналізують досвід війни РФ проти України, і як це все сприймають американські аналітики. Але тут від Defense Express варто наголосити на тому, що наразі нема підтверджень про те, що Росія почала поставки Китаю палубних Ка-52К.
В даному контексті було б цікаво також пригадати публікацію від травня 2023 року про те, що Китай задумався, чому РФ втратила майже 300 вертольотів, але вирішив, що в нього “все гаразд.