Техно

Китай зробив БПЛА HY100 із копії “кукурузника” Ан-2

Презентований безпілотник має явно “подвійне призначення”, що наштовхує на відповідні роздуми

Джерело: Defence Express

Китай запустив виробництво безпілотних літальних апаратів під позначенням HY100, що створені на базі копії Ан-2 та по суті повторюють характеристики цього легендарного літака.

Сам факт появи такого БПЛА є приводом знову згадати зокрема про надвисоку живучість “кукурузника”, яка проявилась в ході епізоду з “дружнім вогнем”, коли рашисти обстріляли Ан-2 над одним із своїх НПЗ, прийнявши за український БПЛА. Ну і відповідно – задуматись про можливості використання легендарного літака в контексті повномасштабної війни РФ проти України.

БПЛА HY100, фото з відкритих джерел
БПЛА HY100, фото з відкритих джерел

 

Якщо детальніше, то ресурс China Daily пише про те, що у понеділок 20 січня 2025 року з конвеєра зійшла партія безпілотників типу HY100, три таких БПЛА використовуться в сегменті сільського господарства та логістичних завдань.

Зазначається, що БПЛА типу HY100 створила китайська компанія Ursa Aeronautica, і що дрони цього типу мають максимальну злітну масу в 5,25 тонн при вантажопідйомності в 1,9 тонн, максимальні показники дальності та тривалості польоту складають 1800 кілометрів та 10,6 годин відповідно; при цьому літальні апарати такого типу можуть тривалий час летіти на висоті усього 4 метри.

Заявляється, що HY100 можуть використовуватись зокрема для обприскування полів, і це насправді дуже цікава деталь, бо для виконання такої задачі літальний апарат має летіти по “ламаному” маршруту тривалий час. Що уже вказує на можливості використання у “подвійному” ключі.

Y-5, фото з відкритих джерел
Y-5, фото з відкритих джерел

 

Від Defense Express тут окремо деталізуємо, що наприклад та ж китайська копія Ан-2 під позначенням Y-5, котра в свою чергу виступила базою під HY100, є досі актуальною для НВАК, що має в своєму розпорядженні близько 70 легких транспортних літаків цього типу.

Цілком можливо, що в даному контексті проект HY100 із формально цивільним призначенням може бути взагалі “прикриттям” для робіт Китаю по вантажним БПЛА великої дальності. Тим більш, що США також ведуть аналогічного роду роботи по вантажним безпілотникам на базі Cessna, в рамках підготовки до можливої війни на Тихому океані.

Якщо повертатись до згаданого вище епізоду із обстрілом Ан-2 рашистами над одним із НПЗ, то тут слід підкреслити, що в тій історії літак отримав від військових РФ кілька десятків пробоїн від стрілецької зброї та малої зенітної артилерії, але все рівно дотягнув до аеродрому призначення.

Цей епізод прямо вказував на те, що конструктивні рішення по легендарному “кукурузнику” можливо варто використати для нових дронів, які можна буде використовувати для ударів вглиб території РФ. Тим більш, самі рашисти “підказали” ідею, що для ударів по НПЗ можна використовувати БПЛА-камікадзе на базі Ан-2.

Конструктивна будова Ан-2, зображення з відкритих джерел
Конструктивна будова Ан-2, зображення з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України