Пекін ще в лютому виступив з ініціативою нового договору між країнами ядерного клубу.
Китайці в принципі звинуватили потужні у військовому плані держави в “порушенні домовленостей, формуванні блоків і угруповань, і це завдає шкоди стратегічному балансу та стабільності”. Також пропонувалося, щоб ядерні держави уклали договір про незастосування ядерної зброї першими.
У Кремлі відповіли в тому плані, що Росія поважає ініціативи Китаю, ставиться до них з особливою увагою і вважає, що будь-які пропозиції у сфері міжнародної безпеки треба розглядати “в загальному контексті воєнно-політичних реалій”, з огляду на інші чинники.
У МЗС РФ, зокрема, зазначили, що “Москва і Пекін ставляться до ініціатив одна одної не тільки з особливою увагою, а й із незмінною повагою” і націлені “на подальший поступальний розвиток двосторонніх відносин, які мають характер всеосяжного і стратегічного партнерства”.
“Висунута китайськими партнерами пропозиція стосується того розряду ідей, які необхідно розглядати в загальному контексті воєнно-політичних реалій і у взаємозв’язку з іншими значущими факторами, що впливають на міжнародну безпеку і стратегічну стабільність. Обґрунтованість такого комплексного підходу очевидна на тлі триваючої деградації ситуації у світі, включно з різким загостренням відносин між ядерними державами”, – сказали в МЗС РФ.
Водночас там наголосили, що віддають “безумовний пріоритет” заходам, які мають на меті реально послабити конфронтацію між ядерними країнами, усунувши “фундаментальні протиріччя в галузі безпеки”.