Авторські статтіТехно

Китай розробляє багаторазовий військовий космоплан

У Китаї ведеться розробка багаторазового космічного апарату, призначеного для виконання різного роду завдань, у тому числі і військового характеру – атаки іноземних космічних апаратів, космічних станцій і навіть перехоплення балістичних ракет. Крім того, багаторазовий космоплан можна буде використовувати для доставки людей і вантажів на орбіту. При цьому його запуск і посадку можна буде здійснювати з будь-якого звичайного аеропорту, повідомляє місцевий китайський канал CCTV.

Китай розробляє багаторазовий військовий космоплан

«На відміну від ракет, які потребують складної процедури переробки, космоплан здатний зробити справжню революцію у сфері космічної транспортування», — зазначив Чжан Хунвен, президент корпорації China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC), відповідальної за розробку.

Незважаючи на те, що проект знаходиться на ранній стадії, експерти відзначають, що космоплан можна буде використовувати в якості транспортного засобу для доставки на орбіту космічних туристів, запуску супутників, постачання орбітальних станцій, а також забезпечення рятувальних операцій.

«Його також можна буде використовувати як військовий космічний апарат, обладнаний пристроями виявлення і нападу проти іноземних космічних апаратів, супутників і космічних станцій», — заявив місцевому виданню Global Times військовий експерт і телекоментатор Сон Чжоньпінь.

Китай розробляє багаторазовий військовий космоплан

Крім того, додав Сон, апарат можна буде використовувати для перехоплення балістичних ракет і нанесення точкових ударів по наземних цілях.

У репортажі CCTV журналісти розповіли, що комплекс буде складатися з двох частин: «материнського» літака-носія і безпосередньо самого космоплану. Носій буде безпілотним і використовуватися для розгону космоплану, після чого той буде відділятись і використовувати вже свою силову установку. Після виконання місії космоплан буде повертатися на Землю і сідати як звичайний літак.

Деякі сторонні експерти відзначають, що у Китаю на даний момент немає необхідних для створення такого комплексу технологій. Насамперед мова йде про двигуни: причому як для космоплану, так і для літака-носія. Очевидно, жоден з наявних у Піднебесній на даний момент двигунів не відповідає вимогам проекту.

Проте один з експертів, що побажав залишитися анонімним, розповів виданню Global Times про те, що в основі силової установки літака-носія буде лежати технологія гібридного повітряно-реактивного двигуна з використанням рідкого водневого палива. У такому двигуні кисень, що забирається з атмосфери, буде переходити в рідкий стан і разом з рідким воднем живити силову установку. У теорії така система дозволить розвивати швидкість, що до 22 разів перевищує швидкість звуку, забезпечивши достатню для прискорення виведення космічного апарату в космос. Обладнаний таким двигуном літак-носій, зазначило джерело, буде дуже складно перехопити існуючими системами протиповітряної оборони.

Проект розробки даної системи носить назву «Tengyun», і вперше про нього стало відомо в 2016 році. На той момент віце-президент корпорації CASIC Лю Шицзян заявив, що система буде готова до польоту до 2030 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України