ЄС|NATO

Китай працює над своєю копією Shahed-136, тільки з реактивним двигуном

Навіть якщо ця розробка поки лише на рівні концепції, на неї варто звернути увагу

Джерело: Defence Express

Китайська компанія-розробник БПЛА Aerospace CH UAV Co Ltd заявила, що працює над сімейством баражуючих боєприпасів, створених на базі сімейства ракет класу “повітря-поверхня” типу AR.

Стверджується, що такі дрони-камікадзе розробляться на “надвелику дальність”, і матимуть “ряд нових функцій”, і що при цьому може бути чотири варіанти таких БПЛА, що відрізнятимуться між собою в першу чергу за ваговою категорією – 20 кг, 45 кг, 80 кг та 100 кг. Про це йдеться в публікації порталу Janes.

Проект сімейства китайських дронів-камікадзе, зображення - Janes
Проект сімейства китайських дронів-камікадзе, зображення – Janes

 

При цьому автори Janes супроводили публікацію ілюстративним рендером, який відображає два можливі варіанти майбутніх китайських дронів-камікадзе. Один з цих варіантів можна оцінити як власну копію дрона-камікадзе Shahed-136, тільки з реактивним двигуном.

Що виглядає насправді доволі симптоматично з огляду на повідомлення деяких західних ЗМІ на початку 2023 року про те, що Китай начебто може поставити РФ власну копію “Шахедів”, навіть якщо згодом ці повідомлення не підтвердились.

Тим більш, що Китай цілеспрямовано веде роботи по власним дронам-камікадзе саме з реактивним двигуном. Наприклад, у жовтні 2022 року стало відомо про те, що китайці працюють над “безпілотником-мішенню” типу LJ-1, що може нести БЧ масою 40 кг та запускатись із важкого бомбардувальника типу H-6 (копії радянського Ту-16).

Випробувальний пуск рою дронів LJ-1 із китайського H-6, жовтень 2022 року, зображення з відкритих джерел
Випробувальний пуск рою дронів LJ-1 із китайського H-6, жовтень 2022 року, зображення з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України