ЄС|NATO

Кіпр блокує китайські картки російських банків

Росіяни зіткнулися з новими проблемами з банківським обслуговуванням на Кіпрі — найбільшому «офшорі» для російського капіталу, де перед початком війни було $212 млрд російського походження.

Як повідомляє рашистське змі тасс, на острові перестали працювати карти китайської платіжної системи UnionPay, які російські банки випускали як альтернативу тим, хто залишив країну Visa і MasterCard.

Складнощі у росіян на Кіпрі, який досі дозволяв оплачувати послуги та знімати готівку в банкоматах місцевої платіжної системи JCC, почалися минулого тижня. Серед банків, що потрапили під обмеження, виявився Газпромбанк — останній із великих держбанків, який не включений до списків санкцій Євросоюзу і зберігає можливість операцій у євро.

“Нові правила”, що діють з 17 листопада, не дозволяють здійснювати операції з картами російських банків, повідомили ТАСС в офісі JCC.

Мінфін Кіпру, у свою чергу, повідомив, що влада республіки «не дала жодних вказівок» щодо роботи UnionPay у банкоматах.

Рішення було прийнято «постачальником платіжних послуг» відповідно до «власної політики оцінки ризиків, що випливають із чинних економічних санкцій проти Росії та Білорусії», підкреслив представник відомства.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України