Авторські статті

Кінологічному навчальному центру та прикордонному загону – по 70 років

Сьогодні Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України та Мостиський прикордонний загін відзначають 70-річний ювілей.
Кінологічний навчальний центр, що у Великих Мостах на Львівщині, – це єдина вітчизняна кінологічна установа, ліцензована Міністерством освіти, яка готує фахівців багатьох спеціальностей, зокрема фахівців-кінологів. На базі центру було створено і племінний розплідник службових собак. Також на його базі підвищують кваліфікацію молодші інспектори прикордонної служби 2-ї категорії. Крім того Центр щороку реалізує декілька договорів про навчання кінологів для інших правоохоронних органів.


Зважаючи на військові дії в Україні, в навчальному центрі максимально використовується наявна матеріально-технічна база для підготовки військовослужбовців. Разом з бійцями охороняти східні кордони держави вирушають і собаки, підготовленні на базі Кінологічного навчального центру. В даний час у закладі відновлено підготовку службових собак для пошуку мін, фугасів та інших підривних засобів.
Ще один прикордонний підрозділ – Мостиський прикордонний загін, який було створено у 1945 році, сьогодні включає до свого складу 9 відділів прикордонної служби. 4 з них носять імена героїв-прикордонників та мужніх захисників вітчизни. На ділянці відповідальності функціонує чотири міжнародні пункти пропуску. Лише впродовж 2014 року через них державний кордон перетнули понад 9 мільйонів осіб та майже 3 мільйони транспортних засобів. Крім того, за цей час прикордонниками загону затримано 158 порушників державного кордону, з них – 39 нелегальні мігранти, вилучено 53 одиниці зброї, 618 штук боєприпасів та 1,5 кілограма наркотичних речовин.
Іспитом на професійну зрілість, серйозною перевіркою морально-бойових якостей особового складу частини стали події, що розгорнулися на сході нашої держави. Для участі в АТО активно залучалися військовослужбовці загону, готувалися зведені бойові підрозділи. За особисту мужність і героїзм 5 прикордонників Мостиського загону були відзначені державними нагородами медалями «За бездоганну службу» та «Захиснику Вітчизни», ще 4 отримали нагрудний знак «За мужність в охороні державного кордону».

Держприкордонслужба

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України