Кінологічному навчальному центру та прикордонному загону – по 70 років

Сьогодні Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України та Мостиський прикордонний загін відзначають 70-річний ювілей.
Кінологічний навчальний центр, що у Великих Мостах на Львівщині, – це єдина вітчизняна кінологічна установа, ліцензована Міністерством освіти, яка готує фахівців багатьох спеціальностей, зокрема фахівців-кінологів. На базі центру було створено і племінний розплідник службових собак. Також на його базі підвищують кваліфікацію молодші інспектори прикордонної служби 2-ї категорії. Крім того Центр щороку реалізує декілька договорів про навчання кінологів для інших правоохоронних органів.


Зважаючи на військові дії в Україні, в навчальному центрі максимально використовується наявна матеріально-технічна база для підготовки військовослужбовців. Разом з бійцями охороняти східні кордони держави вирушають і собаки, підготовленні на базі Кінологічного навчального центру. В даний час у закладі відновлено підготовку службових собак для пошуку мін, фугасів та інших підривних засобів.
Ще один прикордонний підрозділ – Мостиський прикордонний загін, який було створено у 1945 році, сьогодні включає до свого складу 9 відділів прикордонної служби. 4 з них носять імена героїв-прикордонників та мужніх захисників вітчизни. На ділянці відповідальності функціонує чотири міжнародні пункти пропуску. Лише впродовж 2014 року через них державний кордон перетнули понад 9 мільйонів осіб та майже 3 мільйони транспортних засобів. Крім того, за цей час прикордонниками загону затримано 158 порушників державного кордону, з них – 39 нелегальні мігранти, вилучено 53 одиниці зброї, 618 штук боєприпасів та 1,5 кілограма наркотичних речовин.
Іспитом на професійну зрілість, серйозною перевіркою морально-бойових якостей особового складу частини стали події, що розгорнулися на сході нашої держави. Для участі в АТО активно залучалися військовослужбовці загону, готувалися зведені бойові підрозділи. За особисту мужність і героїзм 5 прикордонників Мостиського загону були відзначені державними нагородами медалями «За бездоганну службу» та «Захиснику Вітчизни», ще 4 отримали нагрудний знак «За мужність в охороні державного кордону».

Держприкордонслужба

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh