Кількість католиків у світі зростає

У світі зростає кількість католиків. Відповідно до найсвіжіших даних, їх кількість -1 мільярд 313 мільйонів, що становить 18% від світового населення. Найдинамічніше в цьому плані розвивається Африка і Азія. Ці дані подає Папський щорічник (Annuario Pontificio 2019) та Статистичний щорічник Церкви (Annuarium Statisticum Ecclesiae 2017), опубліковані у Ватикані.

Кількість католиків зросла на 1,1 відсоток. В Африці відзначено зріст на 2,5%, в Азії – на 1,5%. У співвідношенні до загальної кількості мешканців окремих континентів, відсоток католиків майже не змінився. В Америці вони становлять майже 64% населення, в Європі – близько 40%, в Африці – трохи більше 19%, а в Азії – близько 3%.

Що стосується осіб, залучених в апостолят, їх кількість на кінець 2017 року сягнула позначки 4,5 млн. Ця цифра на 0,5% більша від попереднього року. По-різному розподіляються пропорції між духовенством і мирянами, задіяними в душпастирство. Найнижчий показник відзначається в Африці, де духовенство становить трохи більше 6% усіх, хто задіяний в різні форми апостоляту. В Європі ця кількість найвища і становить близько 20%.

За визначений період у світі на 87 тисяч зменшилась кількість священиків. Натомість стало більше єпископів, постійних дияконів, мирян-місіонерів та катехитів.

По всьому світі на 0,7% зменшилась кількість кандидатів до священства. В Церкві Азії і Африки надалі є покликання, а в Церкві Європи і Америки відчувається їх недостача.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh