Авторські статтіДуховне

Кількість католиків у світі зростає

У світі зростає кількість католиків. Відповідно до найсвіжіших даних, їх кількість -1 мільярд 313 мільйонів, що становить 18% від світового населення. Найдинамічніше в цьому плані розвивається Африка і Азія. Ці дані подає Папський щорічник (Annuario Pontificio 2019) та Статистичний щорічник Церкви (Annuarium Statisticum Ecclesiae 2017), опубліковані у Ватикані.

Кількість католиків зросла на 1,1 відсоток. В Африці відзначено зріст на 2,5%, в Азії – на 1,5%. У співвідношенні до загальної кількості мешканців окремих континентів, відсоток католиків майже не змінився. В Америці вони становлять майже 64% населення, в Європі – близько 40%, в Африці – трохи більше 19%, а в Азії – близько 3%.

Що стосується осіб, залучених в апостолят, їх кількість на кінець 2017 року сягнула позначки 4,5 млн. Ця цифра на 0,5% більша від попереднього року. По-різному розподіляються пропорції між духовенством і мирянами, задіяними в душпастирство. Найнижчий показник відзначається в Африці, де духовенство становить трохи більше 6% усіх, хто задіяний в різні форми апостоляту. В Європі ця кількість найвища і становить близько 20%.

За визначений період у світі на 87 тисяч зменшилась кількість священиків. Натомість стало більше єпископів, постійних дияконів, мирян-місіонерів та катехитів.

По всьому світі на 0,7% зменшилась кількість кандидатів до священства. В Церкві Азії і Африки надалі є покликання, а в Церкві Європи і Америки відчувається їх недостача.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України