Економіка

Київ і Варшава провели переговори щодо деблокади кордону: що вирішили

Україна і Польща шукають шляхи вирішення “аграрного” питання і розблокування кордону.

28 лютого відбулися переговори представників двох країн, питання повного закриття кордону не порушували.

Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.Він зазначив, що Польщу на переговорах представляли:

  • міністр розвитку і технології Кшиштоф Гетман;
  • міністр сільського господарства Чеславом Шекерським.

Деталей результат зустрічі Качка розкривати не став. Однак зазначив: “конструктивне рішення можливе”.

“Ми змогли знайти спільну мову і працюємо над конструктивним рішенням, як розблокувати кордон і врахувати інтереси фермерів Польщі та України. Це не просто, але можливо”, – повідомив заступник міністра.

При цьому Качка підкреслив: під час зустрічі “опція закриття кордону не згадувалася”. Зазначивши: це було б дуже болючим рішенням для економік обох країн.

“Припинити навіть на день торгівлю, яка в річних параметрах становить 11,7 млрд доларів (а за полською статистикою навіть більше) – це надто болісно. Не кажучи вже про транзит, який життєво важливий для України”, – пояснив заступник міністра.

Нагадаємо, Польща має намір ввести ембарго на українські продукти, а не тільки на зерно. Влада країни піде на обмеження, якщо ЄС не запропонує ефективного, на їхню думку, способу захистити польський і європейський ринки.

Водночас очільник МЗС України звернув увагу Європи на той факт, що Росія нагнітає і нагнітатиме ситуацію з фермерськими протестами не тільки в Польщі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України