Економіка

Хто із українців зможе достроково може вийти на пенсію

В Україні жінки можуть достроково вийти на пенсію Це стосується багатодітних матерів. Названо умову, коли українки можуть піти на пенсію раніше.

Жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, можуть вийти на пенсію у 50 років.

Обов’язковою умовою виходу на дострокову пенсію є страховий стаж. Для жінки він має бути як мінімум 15 років.

Якщо дітей виховав чоловік, також є певні умови. У цьому сучасному батькові потрібно як мінімум 20 років стажу для того, щоб вийти на пенсію в 55 років.

В Україні для призначення пенсії, крім документів, що засвідчують особу та підтверджують страховий стаж, подаються документи про народження дітей та виховання їх до шестирічного віку.

Дати роз’яснення щодо механізму нарахування пенсії та її перерахунків можуть у Пенсійному фонді за місцем проживання. А перевірити ще раз правильність розрахунку пенсії можуть, наприклад, в обласному управлінні, куди теж можуть звернутися за потреби українці.

За офіційними даними, в Україні на сьогоднішній день 10,8 млн. пенсіонерів, з яких 2,7 млн. пенсіонерів працюють.

Як повідомлялося, в Україні 4,7% пенсіонерів тепер отримують понад 10 тис грн. Минулого року цей показник становив лише 3%.

В Україні тепер щоб вийти на пенсію з 1 січня 2022 року, потрібно мати 60 років та страховий стаж від 29 років; 63 роки та страховий стаж від 19 до 29 років; 65 років та страховий стаж від 15 до 19 років.

Нагадаємо, як повідомлялося, з 1 січня 2022 року майже до 8 тис грн збільшиться мінімальна пенсія для сімей загиблих у зоні АТО/ООС. Також розмір мінімальної пенсії збільшиться для ліквідаторів ЧАЕС, які отримали інвалідність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України