Новини

Хто є хто, або особливості стоматологічних спеціалізацій

Далеко не всі розуміють різницю між ортодонтом та ортопедом. І чим займається пародонтолог — також відомо мало кому. А хто такий гігієніст і що він робить у медичному центрі? Пояснення потребують фахової думки. Штат лікарів стоматології в Солом’янському районі Києва складається зі спеціалістів різного профілю. Вони забезпечують комплексне лікування та разом здатні виправити будь-який зубний дефект. Вони і взялися пролити світло на стоматологічний світ та доступно пояснити: до кого та з якими порушеннями варто звертатися.

Терапевт

Перший спеціаліст, до якого ви потрапляєте, прийшовши до стоматології. Він робить огляд, проводить первинну діагностику (найчастіше це рентген), ставить діагноз. Його стихія — лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту, пломбування, депульпація, художня реставрація. Якщо ж стан зубів чи ясен ускладнений та потребує більш серйозного лікування, стоматолог-терапевт направляє до вузького спеціаліста.

Пародонтолог

Це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням слизової оболонки та м’яких тканин, які оточують і підтримують зуби. Він видаляє над- та під’ясенні зубні камені, очищає парадентальні кишені, робить аплікації спеціальними медичними препаратами. Операції на яснах, на твердих кісткових тканинах проводять пародонтологи-хірурги.

Ортодонт

Фахівець, що спеціалізується на виправленні порушень зубощелепної системи. Усунення дефектів прикусу, нормалізація оклюзії, вирівнювання зубів, захист від надмірного стирання, корекція асиметрії зубного ряду — це головні завдання ортодонта. Він коригує та контролює розвиток щелепної системи в дітей та дорослих. У своїй практиці часто застосовує різного роду стоматологічні конструкції.

Ортопед

Зубний лікар, що займається протезуванням. До його обов’язків належать відновлення цілісності, форми та естетики зубного ряду, кольору емалі, усунення часткової чи повної адентії. Ортопеди тісно співпрацюють із зубними техніками. Спільними зусиллями вони роблять зліпки щелепи та виготовляють протез, проводять коригування та встановлення. У розпорядженні лікарів широкий вибір конструкцій: коронки, мости, вкладки, вініри, а також безліч варіантів знімних та незнімних систем.

Хірург

Виконує широкий спектр оперативних втручань. До нього звертаються у випадках, коли консервативні методи лікування неефективні та проблема потребує кардинального вирішення. До обов’язків хірурга-стоматолога належать: видалення зубів та новоутворень, усунення наслідків травм та запалень щелепно-лицьового відділу, встановлення імплантів, підрізання вуздечки та інше. Реконструкцією, пластикою та естетичною стоматологією також займаються фахівці цього профілю.

Гігієніст

Його головна місія — організувати пацієнту належний догляд за порожниною рота. Для цього він виконує професійну чистку, навчає ефективної техніки очищення зубів від нальоту, допомагає підібрати гігієнічні засоби для догляду за зубами та яснами. Ці спеціалісти знають усе про користь та шкоду харчових продуктів та у разі потреби можуть порекомендувати правильну дієту.

Дитячий стоматолог

Лікує дітей від народження до 17 років. Має особливий підхід до пацієнтів, добре розуміється у психології. Знає все про формування зубів та щелеп. На нього покладається найбільша відповідальність, оскільки саме від його діяльності чи бездіяльності залежить правильність розвитку зубного ряду в майбутньому. На практиці він виконує функції і терапевта, і хірурга, і гігієніста, і ортодонта.

Якщо знати, до якого лікаря звертатися по допомогу, вам буде набагато простіше підтримувати здоров’я ротової порожнини.

Джерело: slalen.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.