Духовне

Хресна хода за участі українки та росіянки у Ватикані відбудеться за планом – Папа

У Страсну п’ятницю, 15 квітня, у Колізеї в Римі пройде традиційна Хресна дорога за участю папи Франциска. За рішенням Ватикану, хрест мають нести українка та росіянка, що символізує примирення цих народів. Як повідомляє Польське радіо, богослужіння Хресної дороги відбудеться за планом.

Ватикан не відреагував на протести, які виникли після цієї ініціативи. Значній частині вірних українських церков, римо-католицькій та греко-католицькій, це не подобається. Вони зазначають, що про примирення не можна говорити, доки російські солдати вбивають мирних жителів України, ґвалтують жінок і дітей, руйнують та грабують українські міста та села.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук вважає, що такий сценарій Хресної дороги ображає українців.

«Наша позиція така: ми не можемо говорити про примирення, тому що вони нас вбивають. Для того, щоб у стосунках між людьми і народами був досягнутий ідеальний стан примирення – війну потрібно припинити. Другий крок – це розкриття та справедливе засудження злочину, тому що немає миру без справедливості», – сказав архієпископ Шевчук.

Також посол України у Ватикані Андрій Юраш написав, що у посольстві розуміють і поділяють стурбованість ідеєю участі українок та росіян у несенні хреста під час Хресної дороги в Колізеї. Як додав, українські дипломати намагаються пояснити перешкоди на шляху реалізації цієї ідеї та її можливі наслідки. Водночас близький співпрацівник Папи єзуїт Антоніо Спадаро пояснив, що Франциск не є політиком.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.