ЄС|NATO

Хорватія після місцевих виборів повертає “наліво”

Хорватія в другому турі місцевих виборів 30 травня обрала голів 87 муніципалітетів, мерів 56 міст та столиці, Загреба та 14 губернаторів

В 4-х найбільших містах країни обрано нових мерів.

За даними Державної виборчої комісії, Томіслав Томашевич (Možemo) (на фото) виграв місцеві вибори в Загребі, Івіца Пуляк (Centar) у Спліті, Марко Філіпович (SDP) у Рієці та Іван Радич (HDZ) в Осієку.

ЗАГРЕБ

У хорватській столиці кандидат від ліво-зеленої платформи Možemo Томіслав Томашевич переміг, набравши 65,25% голосів виборців, або 199 630 голосів у другому турі.

Його опонент з правого консервативного “Вітчизняного руху” (Domovinski pokret) Мірослав Шкоро набрав 34,75%, або 106300 голосів.

Попередній градоначальник Загреба Мілан Бандич, який дотримувався правоцентристських поглядів, був популістом-господарником та обирався на посаду мера 6 разів, помер на початку цього року.

Новообраний мер столиці Томіслав Томашевич наголосив, що буде “міським головою всіх громадян, як тих, за кого мене обрали, так і тих, за хто не був за мене, бо вважаю, що всі громадяни, як би вони не голосували, хочуть кращих умов життя, доступніших дитячих садків, кращого медичного обслуговування, кращий громадський транспорт, більше зелених насаджень, щоб це місто нарешті надало перспективу молоді”. Він зазначив, що бореться “за інтереси міста, проти тих, хто захопив місто і хто використовує його як особистий банкомат”.

На сцені штабу кандидата від Možemo в Музеї сучасного мистецтва були чотири прапори: Хорватії, Загреба, Європейського Союзу та “веселковий”.

Опоненти Томашевича з центристських кіл називають його “еко-леніністом”.

Батько обраного мера хорватської столиці дотримується право-консервативних поглядів і є учасником “Вітчизняного руху” (Domovinski pokret) Мірослава Шкоро.

СПЛІТ

У Спліті кандидат від ліберальної партії “Centar” Івіца Пуляк переміг з 56,75% або 35565 голосів.

Його опонент від правлячої партії “Хорватський демократичний союз”, HDZ, Віце Міханович, набрав 43,25% або 27106 голосів.

Таким чином, HDZ втратила владу в найбільшому приморському місті країни, яке раніше голосувало переважно за більш правих та консервативних політиків.

Переможець Івіца Пуляк підкреслив, що попереду чекає велика робота. Майбутній мер заявив, що він та його команда працюватимуть над тим, щоб “Спліт став центром світу”.

РІЄКА

У Рієці, кандидат Соціал-демократичної партії, SDP, Марко Філіпович переміг з 54,48% або 18902 голосів.

Кандидат від групи виборців Давор Штімац набрав 45,52%.

Соціал-демократи, таким чином, зберегли владу в легендарному місті, відомому також як Фіуме, хоча місто і здобуло нового мера. Колишній соціал-демократичний мер Войко Обернел керував містом 21 рік, а Філіпович був його заступником.

“Рієка довела, що соціал-демократи живуть у Рієці та будуть жити в Рієці протягом наступних 4 років”, – сказав новообраний градоначальник в своїй промові. Щодо перших конкретних кроків, Філіпович зазначив, що, як і було в програмі, це будуть два нові дитячі садки та 1000 нових квартир.

ОСІЄК

В Осієку кандидат HDZ Іван Радич переміг з 59,68% голосів, тоді як його опонент Берислав Млінаревич, незалежний кандидат, якого підтримали Domovinski pokret та Most, мав 35,52%.

Радич отримав 15526 голосів у другому турі.

Явка в Осієку склала 29,13%, що на цілих 10% менше, ніж у першому турі, коли вона склала 39,48%. Недійсних бюлетенів було 4,80%.

HDZ вперше має свого мера в головному місті Славонії. “Осієк повинен бути справжнім славонським мегаполісом і рушієм розвитку Славонії”, – зазначив Радич в своєму зверненні після перемоги.

ІНШІ МІСТА

Пула отримала нового мера. Незалежний Філіп Зорічич переміг представницю Демократичної асамблеї Істрії (Istarski demokratski sabor, IDS) – партії, яка раніше була беззаперечним лідером в регіоні.

Новим-старим мером Задара обрано Бранко Дукіча від HDZ.

Іван Пенава (Domovinski pokret) залишається мером міста Вуковар.

В Дубровнику посаду зберіг Мато Франкович (HDZ).

За матеріалами ЗМІ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України