Як випускник, який пройшов IBOLC, лейтенант Салатенко заслужив почесний блакитний аксельбант - Blue cords

Хочу вести в бій підготовлених українських бійців і викинути російських окупантів з Донбасу і Криму, – лейтенант ВСУ

Лейтенант ВСУ, командир піхотної роти 128-ї гірничо-штурмової бригади, депутат і екс-глава Сумської обласної ради Семен Салатенко пройшов повний курс підготовки командирів піхотних взводів армії США в Форт-Беннінг – IBOLC. Назва – Піхотний базовий офіцерський курс лідерства.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Юрій Бутусов.

Командувати піхотою тут в армії США довіряють тільки тим, хто довів свою компетентність НЕ вислугою років, знайомством, а проявом лідерських якостей.

У американській піхоти є свій девіз – Follow me – Іди за мною. Офіцер зобов’язаний довести, що гідний честі першим йти в атаку і піднімати за собою бійців, для цього перевіряються всі аспекти його лідерства, агресивності, бойового духу та підготовки в найважчих умовах.

Semen Salatenko проходив підготовку разом з 220 офіцерами Армії і Нацгвардії США, в складі курсу були іноземні курсанти, на курсах командирів взводів Семен один був з України. Причому американські офіцери вже служили в армії, і володіли багатьма навичками, які для Семена були новими. І варто зазначити – США випускає сотні офіцерів на рік, але щоб отримати під командування піхотний взвод треба пройти саме цей спеціальний курс, просто хороших оцінок в Вест-Поінт недостатньо.

Навчальні завдання Салатенко виконував при температурі, яка іноді доходила до +45 градусів і майже 100-відсоткової вологості. Останній тиждень – “пекельний”, коли 5 днів доводиться спати по 2 години на добу в умовах постійного зневоднення, виснаження, безперервних маршів і виконання всіх завдань, яким курсанти навчалися. Круте випробування для людини 36 років, який ще 5 років тому не мав ніякого військового досвіду, і пішов на фронт в 2014-му в добровольчий батальйон “Дніпро”!

А тепер Семен – один з небагатьох молодших офіцерів ЗСУ, хто пройшов навчання в США – 9-тижневий мовний курс і 17-тижневий курс командирів взводів

У його випускному дипломі виключно вищі оцінки Exceptional і Excellent.

Причому цікаво, що оцінки складаються сумарно з окремо оцінок офіцерів, оцінок сержантів, і оцінок інших курсантів його взводу, серед яких проводиться анонімне анкетування. Останнє особливо важливо, тому що товаришами у взводі були професійні американські піхотинці. Семен за правилами курсу також в свою чергу командував американцями, відпрацьовуючи завдання командира взводу і головного сержанта взводу.

З особливим теплом Салатенко згадує полковника Сергія Собко, комбрига 128-ї, який перевірив у справі Семена – надав довіру, зробив все можливе, включаючи особисту поруку, щоб відправити лейтенанта на IBOLC. Сам Serhii Sobko закінчив тут же, в Форт Беннінг курси підготовки капітанів-командирів рот ще в 2011-му році. Поїхав Салатенко, ясна річ, без всяких хабарів і сувенірів, все по-чесному, після мовних іспитів в ЗСУ і в посольстві США (так, ключова умова навчання – володіння англійською на високому рівні).

Записав сьогодні відмінне інтерв’ю з Семеном, дуже корисне для нашої армії, треба віддати належне командуванню ВСУ і КСВ, що послали саме діючих командирів піхотних підрозділів на навчання.

Підготовка американських командирів взводів очима українського офіцера – це вражає.

Семен сказав: “У мене тепер дві мрії. По-перше, щоб у нас була армія, де все побудовано для просування наверх мотивованих лідерів, так, як це зроблено в армії США, адже я сам побачив, що там не в грошах справа, там в основі всього не матеріальні умови, а мораль воїна, добровольця, бажання перемагати. і по-друге, хочу, щоб мені випала честь вести в бій добре підготовлених українських бійців, і викинути російських окупантів з Донбасу і Криму “.

Загалом, чекайте, скоро буде суперське відео.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh