Війна РФ проти України

Хочу вести в бій підготовлених українських бійців і викинути російських окупантів з Донбасу і Криму, – лейтенант ВСУ

Лейтенант ВСУ, командир піхотної роти 128-ї гірничо-штурмової бригади, депутат і екс-глава Сумської обласної ради Семен Салатенко пройшов повний курс підготовки командирів піхотних взводів армії США в Форт-Беннінг – IBOLC. Назва – Піхотний базовий офіцерський курс лідерства.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Юрій Бутусов.

Командувати піхотою тут в армії США довіряють тільки тим, хто довів свою компетентність НЕ вислугою років, знайомством, а проявом лідерських якостей.

У американській піхоти є свій девіз – Follow me – Іди за мною. Офіцер зобов’язаний довести, що гідний честі першим йти в атаку і піднімати за собою бійців, для цього перевіряються всі аспекти його лідерства, агресивності, бойового духу та підготовки в найважчих умовах.

Semen Salatenko проходив підготовку разом з 220 офіцерами Армії і Нацгвардії США, в складі курсу були іноземні курсанти, на курсах командирів взводів Семен один був з України. Причому американські офіцери вже служили в армії, і володіли багатьма навичками, які для Семена були новими. І варто зазначити – США випускає сотні офіцерів на рік, але щоб отримати під командування піхотний взвод треба пройти саме цей спеціальний курс, просто хороших оцінок в Вест-Поінт недостатньо.

Навчальні завдання Салатенко виконував при температурі, яка іноді доходила до +45 градусів і майже 100-відсоткової вологості. Останній тиждень – “пекельний”, коли 5 днів доводиться спати по 2 години на добу в умовах постійного зневоднення, виснаження, безперервних маршів і виконання всіх завдань, яким курсанти навчалися. Круте випробування для людини 36 років, який ще 5 років тому не мав ніякого військового досвіду, і пішов на фронт в 2014-му в добровольчий батальйон “Дніпро”!

А тепер Семен – один з небагатьох молодших офіцерів ЗСУ, хто пройшов навчання в США – 9-тижневий мовний курс і 17-тижневий курс командирів взводів

У його випускному дипломі виключно вищі оцінки Exceptional і Excellent.

Причому цікаво, що оцінки складаються сумарно з окремо оцінок офіцерів, оцінок сержантів, і оцінок інших курсантів його взводу, серед яких проводиться анонімне анкетування. Останнє особливо важливо, тому що товаришами у взводі були професійні американські піхотинці. Семен за правилами курсу також в свою чергу командував американцями, відпрацьовуючи завдання командира взводу і головного сержанта взводу.

З особливим теплом Салатенко згадує полковника Сергія Собко, комбрига 128-ї, який перевірив у справі Семена – надав довіру, зробив все можливе, включаючи особисту поруку, щоб відправити лейтенанта на IBOLC. Сам Serhii Sobko закінчив тут же, в Форт Беннінг курси підготовки капітанів-командирів рот ще в 2011-му році. Поїхав Салатенко, ясна річ, без всяких хабарів і сувенірів, все по-чесному, після мовних іспитів в ЗСУ і в посольстві США (так, ключова умова навчання – володіння англійською на високому рівні).

Записав сьогодні відмінне інтерв’ю з Семеном, дуже корисне для нашої армії, треба віддати належне командуванню ВСУ і КСВ, що послали саме діючих командирів піхотних підрозділів на навчання.

Підготовка американських командирів взводів очима українського офіцера – це вражає.

Семен сказав: “У мене тепер дві мрії. По-перше, щоб у нас була армія, де все побудовано для просування наверх мотивованих лідерів, так, як це зроблено в армії США, адже я сам побачив, що там не в грошах справа, там в основі всього не матеріальні умови, а мораль воїна, добровольця, бажання перемагати. і по-друге, хочу, щоб мені випала честь вести в бій добре підготовлених українських бійців, і викинути російських окупантів з Донбасу і Криму “.

Загалом, чекайте, скоро буде суперське відео.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України