Авторські статті

Керівник волинського «Беркуту» розповів скільки їм платили і кому видавали вогнепальну зброю в Києві!

Керівник волинського «Беркуту» Дмитро Беляєв розповів, що всі волинські беркутівці, які перебували у Києві під час акцій протесту, отримували від 5 до 15 тисяч гривень премій. Також їм обіцяли квартири у Луцьку.

Про це Дмитро Беляєв розповів під час допиту беркутівців луцькими активістами на місцевому Євромайдані.

Керівник спецпідрозділу свій виступ почав після того, як майданівці допитали усіх із більш ніж 30 присутніх бійців волинського «Беркуту». Дмитро Беляєв сказав, що живе в селі Прилуцьке Ківерцівського району. Він одразу застеріг, що будинок – його родичів і живе він з тіткою, яка ні в чому не винна.

– Як будете палити мій будинок… Там живе також моя тітка рідна. Вона ні в чому не винна, – сказав Беляєв.

На це лідер «Правого сектора» і місцевої самооборони Павло Данильчук сказав, що якби хотіли палити його будинок, то це вже давно б зробили.

– Ми не ви. Ми не будемо опускатися до вашого рівня. Ми хочемо люстрації, щоб мінялися люди. Ми забезпечимо покарання для всіх людей, хто причетний до вбивств, хто віддавав накази, хто стріляв і кидав гранати. Особисто я точно контролюватиму це питання на Волині, – сказав Павло Данильчук.

Отож, Дмитро Беляєв розповів як відбувалися усі події із 23 листопада 2013 року.

– 23 листопада десь о 15-й годині дня був відданий наказ на відрядження спецпідрозділу в Київ начальником УМВС у Волинській області Олександром Терещуком. Це те, що я можу документально підтвердити. 24-го ми прибули. Ми приїхали до Кабінету Міністрів. Просто тупо охороняли приміщення. Після того були перекинуті до Адміністрації Президента. За цю командировку хлопці получили. Хто більше був, в кого мати померла, хто міняв людей, хтось 7 тисяч, хтось 5 тисяч, в більшості по 10 тисяч, – розповів керівник спецпідрозділу.

Водночас, він сам, як командир, отримав в ті дні 20 тисяч гривень.

– Назад ми приїхали 14 січня. Були відряджені в Луцьк до 21 січня, – розповідає Беляєв. – 19 січня я з родиною був вдома, святкували Водохреща. Близько 21-ї години мені поступило повідомлення чергового департамента громадської безпеки про те, що була команда заступника начальника ДГБ полковником міліції Болотовим Сергієм Миколайовичем про термінову передислокацію в місто Київ. Туди ми прибули о 6-й годині 20 лютого. Де й знаходилися на вулиці Грушевського. Попереду стояли внутрішні війська, а ззаду стояли бочки горіли і біля них ми грілися.

Також Беляєв розповів, що з Луцька у Київ не повезли жодної одиниці вогнепальної зброї.

– Поїхало 30 щитів, 35 гумових кийків, 80 газових балончиків, 35 наручників, 35 протиударних шоломів. Це все можна перевірити по книзі реєстрації. Гранати були. Десь 6 газових і 7 гранат «Терен-7». Мало, бо в нас маленький підрозділ.

Водночас керівник підрозділу розповів, що зброю видавали в Києві.

– Зброю видавали. 18 числа, коли Кабмін був заблокований. Ми там так само стояли біля барикад за внутрішніми військами. Не знаю чий то снайпер, але після того як вложили 12 наших хлопців, я взяв хлопців відвів назад і сказав, що більше їх під кулі не поведу. За 5 хвилин вложили 12 чоловік.

Бєляєв наголосив, що кількох беркутівців поранив буквально за 5 хвилин невідомий снайпер. Водночас після 18 числа волинських беркутівців, за словами їхнього керівника, просто «кинули».

– Була команда: вибирайтеся самі. Спокійно виводилися всі війська, ППС, знімалася вся охорона з Верховної Ради, це 21 числа, першим ділом що я зробив. Чого я не їхав. Я цілу добу просив людей вивозити ранених. Я як командир, не міг кинути особовий склад. З Кабміну ми вибралися, переїхали на київський полк, де зібралося десь підрозділів 12. На вулиці ми кинули всю техніку, всі спецзасоби і двоє суток я вивозив хлопців по одному, по двох. В кого родич приїжджав, в кого брат. Після того, як останній виїхав, приїхав я.

За словами Беляєва, зброю отримували в Кабінеті Міністрів. Озброїли там великі підрозділи.

– Отримали зброю дніпропетровський «Беркут», давали великим підрозділам із Східної України. Якщо підняти документи в службі озброєння УДО, там лежить мій рапорт на ім’я Захарченка: керівник волинського «Беркуту» в зв’язку з великими втратами підрозділу, зниженням боєздатності його, відмовляється отримувати автоматичну вогнепальну зброю. Видавали не пістолети, а автомати Калашникова. Ці 5.45 (калібр – авт.).

Розповів Дмитро Беляєв і про те, як фінансували «Беркут» і хто давав гроші.

– Гроші отримував я. Перший раз я отримував в департаменті фізичного забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України. Гроші були вже розпаковані по пакетах. Правда не пам’ятаю скільки там було. Десь 150-200 тисяч за один раз. Сказали, що то премії на проживання в Києві.

Чоловік відзначив, що контролював ці витрати помічник-консультант якогось нардепа-«регіонала». Помічника звали Ярослав. Також Беляєв сказав, що під час другого відрядження обіцяли квартири в Луцьку для підрозділу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.