Авторські статті

Керівництво Яндекс в Україні передавало в Росію персональні дані українців

обшуки в компанії яндекс УкраїнаСпівробітники компанії пересилали особисті дані, спосіб життя, місця проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів та акаунтів у соціальних мережах

Співробітники Служби безпеки України провели у Києві та Одесі санкціоновані обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії “Яндекс”. Про це повідомляє прес-служба СБУ.Правоохоронці встановили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українців. Це були особисті дані, інформація про рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах.

Силовики також задокументували факти, коли серед громадян, про яких до Росії передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці ЗСУ, інших підрозділів, які беруть участь в АТО на сході України, працівники органів державної влади та управління.

За інформацією СБУ, інформацію передавали спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості.

У СБУ також повідомили, що під час обшуків виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території РФ.

Нині триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України