Економіка

КБ «ЛУЧ» представили дизайн нового зенітно-ракетного комплексу

Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека – 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким працюють на оборонному підприємстві

З представленого дизайну самохідної пускової установки комплексу видно загальну колісну базу, на якій розміщуватимуться чотири пускові установки зенітних ракет середньої дальності, які розміщені у контейнерах, що за габаритами подібні до контейнерів комплексу С-300.

У КБ «ЛУЧ» зазначають, що новий комплекс матиме дальність ураження повітряних цілей до 100 кілометрів. В основі ЗРК буде допрацьована під знищення повітряних цілей керована ракета високоточної системи залпового вогню «Вільха», яка прийнята на озброєння та серійно виробляється в інтересах Збройних сил України з 2019 року.

Доопрацювання ракети від «Вільха» спрямоване на гарантоване знищення типових повітряних цілей, зокрема й тих, яким сьогодні може протидіяти лише ЗРК С-300. Така зенітна керована ракета буде стартувати з ТПК (штатні від С-300), які сьогодні виробляє підприємство «Візар».

Контур управління зенітною ракетою буде близьким до того, що вже відпрацьований в ході модернізації ЗРК С-125. На ракеті може встановлюватися як напівактивна, так і активна радіолокаційна головка самонаведення (ГСН) з інерціальною системою наведення й лінією передачі даних. Відповідна ГСН розроблена приватною компанією «Радіонікс» і забезпечує виявлення і захоплення радіолокаційних цілей з ЕПР = 3 м на дальності близько 20 км, що суттєво збільшує точність наведення ракети, зокрема й по високоманевреним цілям.

Важливо відзначити, що в кооперації під час створення та подальшого виробництва ЗРК середньої дальності, крім ДККБ «ЛУЧ» та компанії «Радіонікс», будуть залучені ще близько десятка ключових підприємств вітчизняного військово-промислового комплесту, серед яких Жулянський машинобудівний завод «Візар», який за часів СРСР здійснював збірку ракет 5В55 для С-300, НВО «Павлоградський хімічний завод», який відповідатиме за створення і виробництво нових сумішевих твердих ракетних палив, розробники й виробники наземних самохідних платформ і автомобільної техніки.

Крім того, до створення комплексу може бути залучена КП «НВК «Іскра», яка розробила та виготовляє радіолокаційні станції 80К6КС1, які виявлятимуть та супроводжуватимуть повітряні цілі в різних діапазонах висот з виміром трьох координат повітряних цілей в складі майбутнього зенітно-ракетного комплексу. Радар «Іскри» представлений на окремому стенді поруч з моделлю ЗРК.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України