Духовне

Католики з Німеччини закликають політиків подбати про деескалацію військових конфліктів, зокрема в Україні

Напередодні Всесвітнього дня миру генеральний директор «Renovabis» поширив заклик, присвячений ситуації в Україні та Боснії і Герцеговині.

Зробити «все можливе для підтримки внутрішнього миру та миру на зовнішніх кордонах, запобігаючи, насамперед, стражданням населення». Із таким закликом напередодні Всесвітнього дня миру, який відзначався 1 січня, до всіх відповідальних політиків звернувся генеральний директор католицького агентства солідарності зі Східною та Центральною Європою «Renovabis» професор Томас Шварц, маючи на увазі Україну та Боснію і Герцеговину.

«Закликаємо до деескалації заради людей, які не бажають нічого іншого, як розпочати новий 2022 рік у здоров’ї, без коронавірусу, та в мирі перед обличчям загострення загрозливих сценаріїв. Щоб для цих людей, – жінок, чоловіків, дітей і похилих віком, – між якими чимало тих, хто отримує підтримку від «Renovabis», перехід у наступний 2023 рік був кращим, ніж тепер, і щоб вони мали кращі перспективи на майбутнє», – зазначає Томас Шварц, покладаючи великі сподівання на плідний дипломатичний діалог. Побажавши конструктивного перебігу та успіху запланованим переговорам, він наводить слова святого Івана Павла ІІ, який наголошував, що «війна – це авантюра без вороття, а не засіб для вирішення політичних проблем».

З ініціативи Центрального комітету німецьких католиків, Єпископська Конференція Німеччини 1993 року заснувала «Акцію солідарності німецьких католиків з людьми Центральної та Східної Європи «Renovabis». Назва організації почерпнута із 104-го Псалма «Emitte spiritum tuum… et renovabis faciem terrae» – «Зішлеш Твій дух… і Ти відновлюєш лице землі», а її штаб-квартира розміщена у Фрайзингу.

Протягом майже 30 років діяльності, «Renovabis» фінансово підтримав понад 25 тисяч проєктів у 29 країнах колишнього комуністичного блоку на суму понад 810 мільйонів євро. Кошти походять з пожертв німецьких католиків, а також із федеральної казни. Половина фінансування призначається на відновлення церковного життя, що включає спорудження чи реставрацію храмів і душпастирських приміщень, а також вишкіл духовенства і мирян, а друга частина спрямована на соціальні проєкти, такі як благодійні їдальні, допомога бездомним, опіка над сиротами, похилими віком та людьми з інвалідністю.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами VaticanNews

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.