28 серпня в катедральному соборі Св. Петра і Павла в Улан-Баторі апостольський префект цього регіону Венсеслао Сельга Паділья рукоположить в священики молодого диякона Йосифа Енхі-Баатара, який отримав підготовку в Південній Кореї.
Католицька громада Монголії вважається наймолодшою у світі. Перші місіонери прибули сюди лише в 1992 році, після падіння комуністичної ідеології. Через 20 років в країні налічувалося вже близько тисячі монгол, які прийняли католицьку віру. В цілому християни становлять сьогодні близько 2% тримільйонного населення Монголії, де більшість віруючих сповідують буддизм.
На даний момент в Монголії несуть своє служіння близько 20 місіонерів і 50 монахинь. Для маленької католицької громади цієї країни свячення священика з корінних жителів є приводом для великої радості і надії на майбутнє цієї молодої Церкви, як підкреслив священик Ентоні Чантрі, керівник Міжнародного католицького місіонерського товариства, що зібрав в минулому році більш 615 тисяч євро для фінансування будівництва храмів і навчання священиків в Монголії. Церкві в цій країні всього 24 роки. Дипломатичні відносини між Монголією і Святим Престолом були встановлені в 1992 році. Тоді ж була заснована місія в Улан-Баторі, ввірена пастирській турботі місіонерів зі Згромадження Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. У 2002 році місія була зведена в ранг апостольської префектури.
У бесіді з кореспондентами агентства Asia News монгольські католики також висловили радість у зв’язку з тим, що у них нарешті буде пастир, котрий вільно говорить на монгольській мові і розуміє, як поєднати християнську віру з місцевими традиціями. Багато висловили надію, що слідом за рукоположением Енхі-Баатара і інші католицькі юнаки Монголії відчують покликання до священства.
Діяльність Католицької Церкви в Монголії отримує схвалення місцевої влади і приносить чимало плодів.