Війна рф проти України

Катастрофа F-16: авіаексперт назвав головну загадку трагедії

26 серпня загинув український військовий льотчик Олексій Месь із позивним Moonfish. Він загинув разом з одним із шести отриманих винищувачів F-16.

У слідства є кілька версій: про можливий “дружній вогонь” – лише одна з багатьох. Наразі немає чіткого розуміння, чому було втрачено винищувач.

Про це сказав авіаційний експерт, колишній офіцер ППО Валерій Романенко.

За його словами, американці сумніваються, що саме “Петріот” міг збити F-16 в Україні. Усі зенітні ракети наводяться в автоматичному режимі. “Якщо ж спиратися на це і це був би “дружній вогонь”, то будь-яка ракета могла влучити”, – зазначив він.

При цьому він нагадав, що в день, коли загинув пілот і знищений літак, то в повітряному просторі України було щонайменше 236 об’єктів – ракет і БПЛА.

“У такій обстановці дійсно важко відразу 100% розібратися. Треба отримати доповіді від цих підрозділів, тому що зенітники самі могли не побачити, що ракета влучила, якщо це був “дружній вогонь”. Ще раз кажу – якщо…”, – зазначив Романенко.

За його словами, має бути зібрана бойова інформація від усіх підрозділів, необхідно подивитись на пошкодження літака, бо за типовими пробоїнами на ньому можна визначити забійні елементи якої ракети влучили в літак.

Романенко значив, що треба перевіряти й мобільні групи, але ракети в них не настільки потужні, щоб влучити в літак.

“Якби влучила ракета від мобільної групи, то в льотчика був би час катапультуватися, бо там невелика бойова частина, і він відчув би вибух і встиг би доповісти офіцеру бойового управління, з яким у нього постійний зв’язок, що щось вийшло з ладу в літаку, і він змушений катапультуватися. Але жодної доповіді не було і льотчик навіть не встиг катапультуватися, хоча це робиться одним рухом”, – сказав експерт.

Романенко сказав, що на F-16 є дуже складна і дуже ефективна система попередження.

“Навіть коли його опромінює радар, то льотчик уже чітко знає, з якої відстані він робить і з якого ракурсу. Коли здійснено пуск ракети, то ця система – бортовий комплекс оборони попереджає”, – наголосив він.

За його словами, є питання чому льотчик не встиг катапультуватися.

“Ось у цьому основна інтрига, що сталося. Дійсно, якби вибухнула потужна ракета, то льотчик не встиг би нічого зробити”, – зазначив експерт.

За його словами, могло також бути зіткнення із землею, електричними дротами, якась проблема з керуванням літака. Тобто могли бути десятки причин”, – зазначив Романенко.

Нагадаємо, до розслідування обставин авіакатастрофи 29 серпня долучилися американські партнери.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України