Кожен з Вас напевно знає, наскільки неприємної буває біль на тій чи іншій ділянці тіла. Тому і виникає бажання якомога швидше позбутися від неї. Альо така психофізіологічна реакція є ворогом, так і захисником. Адже це мова тіла, яке сигналізує про те, що з організмом щось не так. Якщо біль зникла, значить, захисні сили самі з нею впоралися. Альо якщо вона не припиняється і стає сильнішою, це говорити про наявність захворювання, можливо навіть небезпечного. Тому необхідно як можна швидше розпізнавати сигнали, які подає Вам організм і прийняти відповідні заходи. Карта болю, яку підготував estet-portal.com, підкаже Вам, як це можна зробити.
Головний біль – найважливіший сигнал
За словами терапевтів, клітини мозку першими реагують на зміни в організмі. Тому головні болі не варто ігнорувати. Їх характер і локалізація можуть вказати на причину проблеми:
• Ниючий біль здавлює, яка поширюється по всій голові з переходом на віскі і область очей – це найпоширеніша проблема серед школярів, студентів і працюючих людей. Пов’язана вона найчастіше з втомою, стресу та перенапруженням зору. У цьому випадку необхідно дати організму відпочити і розслабитися. Зняти напруження допоможе масаж голови і заспокійливі препарати, а підтримати нервову систему – магній і вітаміни групи B.
При будь-головного болю необхідно відмовитися від перегляду телевізора, читання книг, слухання музики до того моменту, поки вона не зникне. В іншому випадку стан може погіршитися.
• Всеохоплюючий біль, що супроводжується відчуттям важкості і розпиранням зсередини – з’являється зазвичай у людей з підвищеним внутрішньочерепним тиском після прийому алкогольного напою чи при перепадах атмосферного тиску. Фахівці рекомендують якомога менше вдаватися до спиртного і куріння. Також необхідно пропити полівітамінні препарати.
• Ниючий, тупий біль, що поширюється в області шиї і потилиці. Іноді переходити на віскі і очі і супроводжується запамороченням. Таку біль часто називають «шийної». Вона може виникнути на тлі простуди. Але найчастіше причиною такого неприємного симптому є остеохондроз, запальний процес в суглобах, перенапруження м язів шиї або травма хребта. Позбутися від болю допоможе тепла ванна з морською сіллю, а також чай з молоком і медом. Вельми ефективною є і спеціальна гімнастика, де розтягуються на м’язи шиї шляхом плавного нахилу голови в сторони.
• Однобічний біль, що супроводжується сильною пульсацією. Виникає зазвичай в області скроні або очі. Іноді супроводжується нудотою і блювотою. Все це вказує на мігрень. Вона часто виникає у молодих дівчат, і може передаватися і по спадку. Допомогти собі в цьому випадку можна з допомогою міцного чаю з лимоном. Він звужує судини і знімає біль.
• Нерівномірна, пульсуючий біль в області потилиці або потилиці. Дає про собі знаті зазвичай при підвищенні артеріального тиску внаслідок нервового напруження або погодних змін. Пити міцний чай або каву в цьому випадку небезпечно, оскільки такі напої звужують судини. До того ж, біль такого характеру і місця розташування нерідко віщує непритомність або інсульт. Переглянувши таку карту болю, Ви напевно будете знаті, як собі допомогти. Але навіть незначний больовий синдром може свідчити про серйозне захворювання. Тому необхідно звернути до лікаря і пройти ретельне обстеження.
Карта болі живота: на що слід звернути увагу
Больові відчуття в області живота найчастіше пов’язані з менструацією, нетравленням, діареєю та іншими звичними станами. Але існують такі види болю, які вказують на серйозні проблеми зі здоров ям:
• Різкий біль в правому підребер’ї, дає про собі знаті переважно вечорами, говорити про наявність жовчнокам’яної хвороби або панкреатиту. Для зняття больового нападу на живіт треба покласти щось холодне, але і в жодному разі не гаряче. Це може бути лід, загорнутий у пакет. А для запобігання нових нападів рекомендується пити трав’яний жовчогінний збір.
• Біль в лівому підребер’ї. Якщо вона носити тупий характер, це говорити про гастриті. Якщо ж больові відчуття ниючі, значити, утворилася виразка. Але якщо відчувається різка і пекучий біль з відчуттям здавлення грудної клітини, це свідчить про серцевому нападі. У цьому випадку необхідно під язик покласти дві таблетки нітрогліцерину і викликати швидку допомогу.
• Болі внизу живота найчастіше пов’язана із запаленням сечового міхура. Також можуть бути проблеми з маткою і яєчниками. Якщо з’єднання явилася різка біль внизу живота справа – це апендицит. Допомогти в даному випадку може тільки хірургічне втручання.
Якщо не надати ніякого значення болів, може опинитися під загрозою не тільки Ваше здоров’я, але і Ваше життя. Тому при гострих больових відчуттях необхідно діяти негайно.
Біль в попереку – поширений випадок
Такою проблемою страждає близько 30 – 60% населення розвинених країн. Причому вона найчастіше зачіпає людей у віці від 30 до 60 років. До болю в попереку часто виробляти підйом тяжкості і необережний рух. Також спровокувати дискомфорт можуть такі захворювання, як остеохондроз, артроз міжхребцевих суглобів, сколіоз. Щоб зняти неприємні больові відчуття, необхідно лягти на жорстку поверхню і обмотати поперек вовняної річчю для її прогріву.
Остаточний діагноз поставити тільки лікар. Але карта болю, про яку ми розповіли у статті, послужити відмінним орієнтиром, за допомогою якого Ви зробите собі першу допомогу.