Авторські статтіНовини

Карликова планета кілька днів «переслідувала» зонд New Horizons

Протягом декількох днів карликова планета Кавор переслідувала космічний зонд New Horizons. Завдяки цьому, вченим вдалося отримати високоякісні знімки космічного об’єкта.

Перші фотографії у високому розширенні були зроблені камерою LORRI, яку встановили на борту зонда. Раніше з допомогою Hubble астрономам вдалося отримати зображення Кавора, але знімки від New Horizons були зроблені з абсолютно іншого ракурсу. Вчені вважають, що нові дані допоможуть їм визначити ключові властивості планети, а також дізнатися, наскільки велика її відбивна здатність.

Вперше карликова планета була виявлена ще в 2002 році. Відкрили її вкрай популярні «мисливці» за космічними відкриттями Чад Трухільо і Скотт Шепард, які досі займаються пошуками дев’ятої планети Сонячної системи. Кавор в два рази менший, ніж Плутон, але склад компонентів у них дуже схожий.

Більшу частину Кавора становить заморожений газ і лід.
Незважаючи на те, що Кавор має порівняно невеликі розміри, у нього є свій «крихітний» супутник Вейвот. Його діаметр становить лише 74 кілометри. Варто також нагадати, що восени минулого року New Horizons наблизився на максимальну відстань до Плутона і зробив ряд важливих знімків не тільки планети, але і її супутників.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України