За словами кардіолога Вільяма Девіса, який написав книгу про найпопулярніше в світі зерно, – сучасна пшениця — це «ідеальна хронічна отрута».
Девіс каже, що пшениця, яку ми їмо зараз, це зовсім не та пшениця часів наших бабусь: «Це висока 18-дюймове рослина, створена шляхом генетичних досліджень у 60 і 70 роках минулого століття», розповідає програмі CBS This Morning Девіс.
«У цієї штуки багато чого такого, про що вам ніхто не розповідає. Наприклад, у ній є новий протеїн під назвою гліадин. Це не глютен (клейковина). Я зараз кажу, звертаючись не до тих, у кого непереносимість пшеничної клейковини і целіакія (хвороба). Я кажу це, тому що всі схильні білку гліадину, адже це опіат. Він зв’язується з рецепторами опіатів у вашому мозку і стимулює апетит».
На питання про те, чи може сільськогосподарське виробництво повернутися до зерна, яке робили раніше, Девіс сказав, що це можливо, але що це економічно недоцільно, оскільки та пшениця дає менший врожай з тієї ж площі.
Однак, за словами Девіса, почався рух відходу від вживання пшениці, після чого люди суттєво втратили вагу.
«Якщо три людини втратили пару кілограм, це здорово», говорити він. «Але ми бачимо, як сотні тисяч людей втрачають 15, 40, 70 кілограм. Діабетики перестають ними бути; хворі на артрит відчувають різке полегшення. У людей проходять пухлини ніг, кислотний рефлюкс, синдром подразненого кишечника, депресії і так далі».
Щоб унмкати цих продуктів, що пшеницю , Девіс радить їсти «справжню їжу» — авокадо, оливки, оливкову олія, овочі. «Але тільки не зерно. Коли я кажу зерно, то маю на увазі пшеницю, тому що понад 90 відсотків всього зерна – це пшениця, а не, скажімо, ячмінь, льон».
Доктор Девіс каже, що всі альтернативи по заміні продуктів з перемеленого зерна продуктами з цільного зерна, що нібито корисно для здоров’я, це приблизно як заміна сигарет без фільтра на цигарки з фільтром, і переконання в тому, що це корисно для здоров’я.
Що, якщо трохи підняти ставки і сказати, давайте усунемо все зерно, що станеться тоді?
І тоді ми побачимо не просто поліпшення здоров’я, а трансформацію охорони здоров’я