Кардинал Турксон про право всіх людей на чисту питну воду

З 28 серпня по 2 вересня 2016 р. у шведській столиці Стокгольмі відбуваються заходи з нагоди Всесвітнього Тижня Збереження Води. Одна із сесій, що пройшли в рамках цієї конференції, була присвячена темі «Вода і віра: релігійні організації, що сприяють цілям сталого розвитку та збереженню води». Під час цієї сесії Кардинал Петер Турксон, голова Папської Ради «Справедливість і Мир» виступив з доповіддю на тему «Віра і розвиток».

Він підкреслив, що присутність представників різних релігій на сесії вказує на те, що віра й розвиток тісно пов’язані між собою. Вже тепер існує міжрелігійна співпраця у багатьох сферах, таких як охорона здоров’я, продовольча безпека, інвестиції, освіта, раціональне управління природними ресурсами та допомога мігрантам. З християнської точки зору, зазначив Кардинал Турксон, природа призначена для спільного використання всіма людьми, покоління за поколінням, і все людство повинно піклуватися про свій спільний дім. Такі самі засади ми знаходимо також в інших релігіях та духовних традиціях.

Доповідач застановився над питанням, чому так важливо для розвитку, щоб релігії поділяли таке спільне бачення. З одного боку, на думку кардинала, наука не може спонукати людей до доброчесної поведінки. Соціологи, економісти та юристи можуть аналізувати та пояснювати негативні наслідки безробіття, спекуляції та корупції; вони можуть попереджати нас про збільшення нерівності, суперечливі політичні дії або геополітичну нестабільність, але вони не можуть примусити людей поводитися справедливо.

Президент Папської Ради «Справедливість і мир» процитував слова Папи Франциска, який у своїй енцикліці «Славен будь» пише, що «без спонукання і процесу виховання зміна є неможливою», і що «релігійні переконання можуть дати християнам, а також іншим віруючим, достатньо мотивації, щоб піклуватися про природу й про найуразливіших братів і сестер». Отже, згідно з Кардиналом Турксоном, спонука до чеснотливості є тим цінним внеском у розвиток, який може і повинна робити релігія віра та духовна практика через своїх духовних провідників, віруючих і прихильників.

Інший аспект зв’язку віри й розвитку стосується людської гідності. «Ми не просто чинники виробництва і споживання», – наголосив кардинал Турксон. «Коли люди – це тільки людські ресурси, вони перестають бути в центрі політики і їх замінюють на користь кращих виробників. Наше бачення людськості повинно бути всеохоплюючішим», – продовжив він. «Папа Франциск вчить нас, що ми повинні об’єднувати в одне ціле духовність, соціальну взаємодію та наш зв’язок з природою».

Голова Папської Ради «Справедливість і Мир» запропонував релігійним організаціям кілька конкретних порад щодо їхнього внеску для збереження води: виховувати молодь до солідарності, альтруїзму й відповідальності; через вивчення Святого Письма та духовних традицій показувати, що вода – це цінний і божественний елемент; організовувати міжрелігійні кампанії очищення річок і озер; стверджувати людську гідність і загальне добро всього людства, щоб, таким чином, сприяти мудрій ієрархії пріоритетів у використанні води.

Кардинал Петер Турксон висловив також обурення з приводу того, що «багато наших братів і сестер систематично п’ють, чи змушені пити забруднену воду, їхні потреби ставлять на друге місце стосовно підприємств, які використовують занадто багато води й забруднюють ту, що залишається». «В Євангелії від Матея Христос дає нам зрозуміти Своє ставлення до цього питання: «Я був спраглий і ви напоїли мене», – мовив далі кардинал. «Молюся, щоб ця конференція допомогла світові бути чутливішим до спраги Христа і дати Йому напитися достатньо чистої води», – сказав він на завершення своєї доповіді.

Джерело:

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh