Кардинал Шенборн про долю дітей із розбитих сімей

Кардинал Шенборн: Церква повинна враховувати потреби дітей, коли має справу з розпадом шлюбу. Спрощеного застосування принципів права – не достатньо.

Кардинал Крістоф Шенборн в інтерв`ю ірландській газеті The Irish Catholic звернув увагу на головні проблеми, які виникають у питанні розбитих сімей. Архиєпископ Відня був гостем конференції у Лімерік, організованої в рамках підготовки до Світової Зустрічі Сімей наступного року.

На його думку, Церква раніше дуже часто зосереджувалася на питаннях сексуальних гріхів і їх шкідливих наслідків, які відбиваються на покинутій стороні і дітях, як із нормальних сімей так і з несакраментальних звязків.

Між тим розведений католик, входячи в нові стосунки, несе відповідальність за всіх осіб, які страждають через наслідки розпаду його шлюбу.

Митрополит столиці Австрії нагадав, що сам походить з розбитої сім`ї, а його батьки розлучилися, коли він був підлітком. Звідси випливає і його чутливість на питання про справедливість в сімейних кризах.

– Потрібно дивитися не тільки на власні потреби, але й піклуватися про інших, – сказав він.

Кардинал Шенборн торкнувся також апостольської адгортації Amoris laetitia і пропонованої там можливості допуску до Євхаристії розлучених і тих хто залишається в нових відносинах.

Він зазначив, що пропозиції “іспиту совісті”, які містяться в цому документі подібні до душпастирської програми запровадженої у Віденській Архідієцезії кілька років тому. Запропоновані у ньому питання в першу чергу стосуються відповідальності за близьких людей, і це повинно бути пріоритетом Церкви.

– Питання допуску до Таіїнства Святого Причастя можна ставити тільки після вирішення питання відповідальності – додав кардинал Шенборн.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh