Кардинал Сара закликав на Синоді, щоб Церква сміливо проголошувала спасительні істини

Той факт, що деякі молоді люди не згодні з католицьким моральним вченням, а також тим, що стосується сфери сексуальності, не означає, що вчення Церкви є незрозумілим, чи що його треба змінити, – сказав кардинал Роберт Сара. Префект Конгрегації Богослужіння і дисципліни Таїнств виступив 16 жовтня під час загальних зборів Синоду Єпископів. Зміст його виступу представило американське агентство CNS.

Уродженець Гвінеї кардинал Сара сказав, що Церква і її пастирі повинні відважно пропонувати християнський ідеал, що відповідає католицькій моральній доктрині, а не розбавляти його, приховуючи істину, щоб залучити молодь до Церкви. Він додав, що Ісус не знижував вимоги Свого послання, і Церква не може цього зробити.

Кардинал Сара зазначив, що в межах підготовки до Синоду деякі молоді люди попросили Церкву чітко представити своє вчення про деякі питання, які особливо близькі їхнім серцям: свободу у всіх сферах, а не тільки в сексуальних відносинах, відсутність дискримінації з огляду на сексуальну орієнтацію, рівність чоловіків і жінок, також у Церкві, і т. д. Інші, однак, вимагають не тільки відкритої дискусії, а й радикальних змін, реального і правдивого повернення Церкви на 180 градусів у її вченні в цих сферах, – сказав африканський кардинал.

На думку кардинала Сари, не всі мусять поділяти вчення Церкви, але ніхто не може сказати, що воно незрозуміле. Можливо, бракує чіткості деяких пастирів щодо пояснення доктрини, і це вимагає глибокого іспиту совісті. Він згадав про зустріч Ісуса з багатим юнаком, який хотів піти за Ним, але не був готовий покинути свій статок. Він зазначив, що Ісус не знижував вимоги, і Церква не може знизити вимоги.

Префект Конгрегації Богослужіння і дисципліни Таїнств наголосив, що одна з особливостей молодих людей – їхній ідеалізм і високі цілі, не тільки щодо їхніх професійних і особистих амбіцій, а й також у сферах справедливості, прозорості у боротьбі з корупцією та повазі до людської гідності.

«Недооцінка здорового ідеалізму молоді є серйозною помилкою та ознакою браку поваги», – сказав він і наголосив, що таке ставлення також зачиняє двері до правдивого процесу розвитку, дозрівання та святості. Кардинал Сара зазначив, що поважаючи і просуваючи ідеалізм молоді, ми робимо можливим, щоб вони стали «найціннішим багатством суспільства, яке хоче розвиватися та вдосконалюватися».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh