Спілкуючись із журналістами на заході, що відбувався в Посольстві Італії при Святому Престолі, Державний секретар відповів також і на запитання щодо ватиканського посередництва в обміні полоненими між Україною та росією.
«Іноді здається, що дипломатична праця приносить мало результатів, але ми не повинні піддаватися втомі або спокусі опускати руки», — наголосив кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу, виступаючи ввечері, 2 липня 2024 року, у Посольстві Італії при Апостольській столиці, з нагоди п’ятого вручення Літературної премії послів при Святому Престолі.
Про це повідомляє vaticannews.va.
У світлі обміну полоненими, посередником у якому успішно виступив Святий Престол, Державний секретар припускає, що на горизонті можуть бути й інші звільнення, «тому що це механізм, який працює, і який є іншим, ніж той, що стосується дітей». У цьому випадку, за його словами, задіяні різні реальності: «Йдеться, по суті, про обмін списками, які передаються двом сторонам, тому я припускаю, що ця діяльність дещо продовжуватиметься, що, на мою думку, є дуже позитивним і може створити умови, які також сприятимуть миру і можливим переговорам».
Як ми повідомляли, 28 червня 2024 року двох священників Української Греко-Католицької Церкви, ієромонахів Згромадження Найсвятішого Ізбавителя — о. Івана Левицького й о. Богдана Гелету — звільнили з російського ув’язнення. Блаженніший Святослав висловив слова щирої подяки Апостольській столиці за порятунок священників УГКЦ. А особливі слова вдячності скерував до Папи Франциска, кардинала П’єтро Пароліна та всього дипломатичного корпусу Ватикану.
Департамент інформації УГКЦ