Духовне

Кардинал Мюллер розповів подробиці його звільнення з Конгрегації науки віри

Кардинал Герхард Людвіг Мюллер в розмові з німецьким виданням «Passauer Neue Presse» розповів, що аудієнція, під час якої було прийняте рішення про непродовження його каденції на посту префекта Конгрегації науки віри, в останній день виконання мандату, без подання причини, тривала одну хвилину. «Такий стиль неприпустимий»,- сказав кардинал Мюллер. Він зазначив, що і у тому, яким чином ставляться до працівників Ватикану, слід застосовувати суспільне вчення Церкви.

На питання про його теперішній відносини з Папою, кардинал Мюллер вказав на слова самого Франциска, котрий говорив, що «особисті стосунки між ними завжди були дуже добрими». «Це можна підтвердити, і так залишається надалі», – зазначив кардинал і додав: «Папа прийняв рішення, яке належить йому. Я не буду реагувати на нього жодними діями».

Він також зазначив, що не хоче бути «причетним до хвилі рухів критики щодо Папи», хоча дехто вважає, що так є. «Як кардинал, я повинен надалі дбати про єдність Церкви і запобігати поляризації настільки, наскільки це можливо», – сказав кардинал Мюллер.

Кардинал не розповів, які конкретно плани має на майбутнє. Папа попросив його бути посередником в розмовах із трьома кардиналами, які в вересні 2016 року представили Папі і Конгрегації науки віри п’ять dubia (сумніви) з проханням розвіяти замішання і пояснити деякі пункти постсинодальної апостольської адгортації «Amoris letitia», а саме ті, що стосуються допускання в окремих випадках до Св. Причастя розлучених осіб, що живуть в нових зв’язках.

Кардинал Мюллер запевнив, що готовий модерувати розмови між кардиналами і Папою, оскільки має для цього «компетентність і почуття відповідальності». Колишній префект Конгрегації науки віри зазначив, що волів би, щоб лист кардиналів з їх сумнівами не дискутували публічно. Сам він «жодного разу не виступав ні за одну, ні за другу сторону», але завжди був «лояльний до Папи і таким залишиться на майбутнє».

На його думку, запропоновані інтерпретації  папського документу «Amoris Laetitia» в т.ч. кардиналів Крістофа Шенборна і Вальтера Каспера є «непереконливими». Він зазначив, що «велике зібрання  «справжніх професіоналів» могло б подбати про те, щоб втримати рівновагу між вченням Церкви і душпастирством».

Кардинал Мюллер також розказав, що ще у вівторок ввечері, невдовзі перед смертю кардинала Майснера, він мав коротку телефонну розмову з ним. «Він сказав мені, що в плані здоров’я почувається добре, але також поділився роздумами про те, що його дуже непокоїть ситуація в Католицькій Церкві», – сказав кардинал Мюллер. Він визнав, що факт непродовження йому мандату префекта Конгрегації науки віри «дуже особисто зворушив і наніс біль» кардиналу Майснеру, інформує wiara.pl.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.