Кардинал Мюллер розповів подробиці його звільнення з Конгрегації науки віри

Кардинал Герхард Людвіг Мюллер в розмові з німецьким виданням «Passauer Neue Presse» розповів, що аудієнція, під час якої було прийняте рішення про непродовження його каденції на посту префекта Конгрегації науки віри, в останній день виконання мандату, без подання причини, тривала одну хвилину. «Такий стиль неприпустимий»,- сказав кардинал Мюллер. Він зазначив, що і у тому, яким чином ставляться до працівників Ватикану, слід застосовувати суспільне вчення Церкви.

На питання про його теперішній відносини з Папою, кардинал Мюллер вказав на слова самого Франциска, котрий говорив, що «особисті стосунки між ними завжди були дуже добрими». «Це можна підтвердити, і так залишається надалі», – зазначив кардинал і додав: «Папа прийняв рішення, яке належить йому. Я не буду реагувати на нього жодними діями».

Він також зазначив, що не хоче бути «причетним до хвилі рухів критики щодо Папи», хоча дехто вважає, що так є. «Як кардинал, я повинен надалі дбати про єдність Церкви і запобігати поляризації настільки, наскільки це можливо», – сказав кардинал Мюллер.

Кардинал не розповів, які конкретно плани має на майбутнє. Папа попросив його бути посередником в розмовах із трьома кардиналами, які в вересні 2016 року представили Папі і Конгрегації науки віри п’ять dubia (сумніви) з проханням розвіяти замішання і пояснити деякі пункти постсинодальної апостольської адгортації «Amoris letitia», а саме ті, що стосуються допускання в окремих випадках до Св. Причастя розлучених осіб, що живуть в нових зв’язках.

Кардинал Мюллер запевнив, що готовий модерувати розмови між кардиналами і Папою, оскільки має для цього «компетентність і почуття відповідальності». Колишній префект Конгрегації науки віри зазначив, що волів би, щоб лист кардиналів з їх сумнівами не дискутували публічно. Сам він «жодного разу не виступав ні за одну, ні за другу сторону», але завжди був «лояльний до Папи і таким залишиться на майбутнє».

На його думку, запропоновані інтерпретації  папського документу «Amoris Laetitia» в т.ч. кардиналів Крістофа Шенборна і Вальтера Каспера є «непереконливими». Він зазначив, що «велике зібрання  «справжніх професіоналів» могло б подбати про те, щоб втримати рівновагу між вченням Церкви і душпастирством».

Кардинал Мюллер також розказав, що ще у вівторок ввечері, невдовзі перед смертю кардинала Майснера, він мав коротку телефонну розмову з ним. «Він сказав мені, що в плані здоров’я почувається добре, але також поділився роздумами про те, що його дуже непокоїть ситуація в Католицькій Церкві», – сказав кардинал Мюллер. Він визнав, що факт непродовження йому мандату префекта Конгрегації науки віри «дуже особисто зворушив і наніс біль» кардиналу Майснеру, інформує wiara.pl.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh