Авторські статтіНовини

Капелани взяли участь у відзначенні п’ятої річниці Інституту кримінально-виконавчої служби

17 березня 2016 року в Інституті кримінально-виконавчої служби відбулися урочисті збори за участю керівництва Державної пенітенціарної служби України, керівництва Національної академії внутрішніх справ, керівництва Інституту, особового складу, курсантів та почесних гостей, серед яких – капелани. Від імені душпастирів Української Греко-Католицької Церкви керівництво, викладачів і курсантів вітав протоієрей Костянтин Пантелей.

Як спеціалізований навчальний заклад Державної пенітенціарної служби України ІКВС розпочав свою історію з розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 року. Маючи свою передісторію ще поміж 1975 – 1991 роками, та у роки після здобуття Україною незалежності у 1992 – 1998 роках, заклад готував працівників пенітенціарної системи, яка до 1998 року знаходилася під керівництвом МВС. Саме тоді було закладено науковий потенціал, що сьогодні представляє заклад як перлину пенітенціарної науки сьогодні. Кращі випускники тих років нині є керівниками або провідними офіцерами в органах і установах Державної пенітенціарної служби.

Науковці цього інституту брали участь у розробці навчального плану з підготовки капеланів, які у відповідності до підписаного у червні 2015 року Президентом України Петром Порошенком Закону*, здійснюють духовну та благодійну опіку осіб, узятих під варту та позбавлених волі. Незабаром перша міжконфесійна група капеланів, що душпастирюють в установах попереднього ув’язнення, приступлять до навчання з метою отримання необхідного рівня професійної компетентності.

Триває реформа. На думку члена Душпастрської ради при ДПтС України протоієрея Костянтина Пантелея, в Інституті кримінально-виконавчої служби має постати Центр пенітенціарної теорії та пенітенціарної етики, який на осонові аналізу і наукового дослідження, а також міждисциплінарного підходу сприятиме формуванню працівників служби і капеланів. Особливу роль в цьому грає присутність у Києві вищих богословських закладів християнських конфесій, які здійснюють активну співпрацю з пенітенціарною службою. Це – майбутнє кримінально-виконавчої сфери. Адже саме у пенітенціарній ідеї суть реформування цієї служби. Дисципліни філософської і богословської антропології мають стати профілюючими для пенітенціаріїв. В розумінні проблеми злочину та необхідності протистояння суспільній дезінтеграції – найважливіше покликання служби.

* Закон України № 419-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України”

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України