Призначення Анналени Бербок кандидатом від Німеччини на пост голови Генасамблеї ООН викликало хвилю критики
Призначення Анналени Бербок, чинного міністра закордонних справ Німеччини, кандидатом на пост голови Генеральної Асамблеї ООН на 2025-2026 роки супроводжується значними суперечками на міжнародній арені та в межах організації. Згідно з початковими домовленостями, на цю посаду була висунута досвідчена дипломатка Хельга Шмід.
Міжнародна реакція на кандидатуру
У внутрішніх чатах працівників ООН, які розкрив Tagesspiegel, були висловлені обурення та невдоволення цим рішенням. Один з працівників ООН коментував: «Ми вважали, що таке можливо лише в авторитарних державах». За його словами, призначення Бербок лише підсилює уявлення, що великі країни використовують ООН для своїх інтересів.
Критика рішення
Критично висловився також і колишній голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсген, наголосивши, що ООН не має стати «самообслуговуванням». Він додав, що Хельга Шмід вже провела переговори з сотнею делегацій і мала міжнародне довір’я, тож її неочікуване усунення викликає здивування.
У відповідь на критику, Анналена Бербок заявила, що її головаство стане «вирішальним» для ООН, особливо у світлі зміни генерального секретаря організації. Вона зазначила, що кандидатура Німеччини є спільною ініціативою і не щодо конкретної особи, запевнивши, що Шмід залишиться на важливій ролі. Вибори нового голови Генасамблеї заплановані на червень, а термін повноважень почнеться у вересні.