Політика

Канцлер Німеччини пропонує повернути 80% сирійських біженців

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запропонував повернути на батьківщину до 80% сирійських біженців. Це питання викликало резонанс після візиту сирійського правителя Ахмеда аль-Шараа до Берліна, що знову підняло дискусію про майбутнє сирійців у Німеччині.

Згідно з опитуванням інституту громадської думки INSA для BILD, 61% німців вважають цю ідею доброю, хоча лише 15% назвали її реалістичною. Лише чверть опитаних (24%) вважають повернення 80% сирійців поганою ідеєю. Пропозиція викликає явне неприйняття лише серед виборців «Зелених» (46%) та Лівої партії (44%).

Різниця в оцінках помітна і між віковими групами. Серед молодих дорослих (18–39 років) повернення сирійців підтримує близько половини, тоді як серед старших (50–69 років) рівень підтримки значно вищий: ідею Мерца схвалює майже 70%.

З 2015 року до Німеччини втекло близько 1,3 мільйона сирійців. До 250 тисяч з них отримали німецьке громадянство, тому потенційно на батьківщину мають повернутися понад 800 тисяч осіб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України