Техно

Камінна топка – альтернатива старому каміну

Якщо Ви вже давно мрієте замінити свій старий відкритий камін сучаснішим і більш ефективним агрегатом або просто плануєте установити в себе вдома камін, але не можете визначитись з пристроєм, то ми допоможемо підібрати ідеальний варіант. Популярними на сьогоднішній день є камінні топки. В цій статті ми детально обговоримо цей вид твердопаливного опалення.

Камінна топка складається:

  • Сталева або чавунна камера. У випадку зі сталевою – вона обов’язково має бути футерована вогнетривким негорючим матеріалом – шамот або вермикуліт. А чавунну зазвичай укріплюють подвійними стінками.
  • Двері зі склом;
  • Конвекційний кожух;
  • Канали для теплого повітря;

Камінна топка – це завжди закрита конструкція з герметичним дверима, тому вона і має високий КПД (понад 80 % на противагу 35 % у відкритого каміна). Скляні двері дозволяють спостерігати за згоранням дров та вчасно їх підкидувати. Також завдяки дверям зі склом в кімнаті панує неймовірно затишна атмосфера, яка дарує відчуття відкритого вогнища. Традиційно такі двері обладнані системою «чистого скла», яка дозволяє зберігати поверхню чистою, завдяки циркуляції повітряних мас, які не дозволяють сажі осідати на поверхню.

Переваги:

По перше, камінні топки доволі простіі в установці. Їх можна вмонтувати на місце старого відкритого каміну, або ж установити як окрему конструкцію. В комплекті з касетами часто пропонуються широкі рами, які дають можливість сховати недоліки конструкції. Такі каміни не потребують додаткового облицювання.

По друге, такі агрегати дозволять Вам максимально ефективно обігріти оселю. Як ми вже зазначали, у них високий коефіцієнт корисної дії. На відміну від відкритих камінів, камін касета швидко нагрівається. Герметичні двері також дозволяють збільшити ефективність. Часто такі пристрої обладнані системою вторинного допалу газів та мають спеціальні отвори для підведення повітря ззовні. Це все збільшує ефективність згоряння палива та підвищує тепловіддачу.

По третє, закритий камін є максимально безпечним. Наявність дверей означає, що розпалені частинки вугілля та іскри при горінні не зможуть випадково потрапити на підлогу, килим, меблі або інші навколишні предмети.

Купити сталеву камінну топку можна навіть через інтернет. Головне не загубитись в широкому їх асортименті.

Якщо Ви плануєте установити в себе вдома камін, топку, піч, котел або будь-який інший пристрій, що функціонує на твердому паливі, то Ви вже мабуть обмірковували яку димохідну систему вибрати. На сьогоднішній день існує багато варіантів: традиційні димарі з цегли, керамічні, зі сталі(нержавіючої, або оцинкованої), тощо. В цій статті ми детальніше розберемось з такою конструкцією, як сендвіч-димоходи, які набирають все більшої популярності.
Сендвіч-димоходи – це двошарові утеплені труби. Їх назва співпадає конструкції, адже вони складаються з двох сталевих труб, між якими прокладено шар теплоізоляційного матеріалу(базальтової вати, або ж вермикуліту). Така будова дозволяє димоходу максимально швидко прогріватися, завдяки чому дим ефективно відводиться і покращується тяга.
Переваги сендвіч-конструкції:
• Простота монтажу. Такі системи легко установити навіть без допомоги спеціалістів, їх можна змонтувати в будь-яку пору року;
• Майже повністю відсутній конденсат і втрати тепла є малими, за рахунок того, що димохід має декілька шарів;
• Компактна система, яка не створює зайвих шумів при роботі;
• Сажа майже не осідає на стінках труби;
• Стійкість до вологи, різних хімічних сполук, високої температури(до 600 С);
• Висока пожежна безпека, за рахунок того, що сажа на стінках не осідає, і ризик загорання є мінімальним;
• Така система не потребує постійних ремонтів чи заміни елементів. Такий димовідвід достатньо вчасно чистити.
Недоліків димохідної системи не так вже й багато, але їм варто приділити увагу.
• Висока вартість сполучних елементів;
• Порівняно невеликий термін експлуатації. Сендвіч-конструкції можуть ефективно слугувати на протязі 10-15 років, на відміну від інших систем, термін експлуатації яких сягає десятка років.
• Герметичність труби зменшується за великих температурних перепадів.
Сендвіч конструкції бувають різних розмірів. Їх потрібно враховувати при виборі.
Діаметр внутрішньої труби є від 110 до 300 мм. (Діаметр виходу патрубка повинен бути не меншим за діаметр димовідвідної труби)
Довжина труби сендвіча буває 0,5 і 1м.
Внутрішня стінка буває товщиною 0,5 і 1 мм.
Як можна помітити мінуси сендвіч-димоходів у порівнянні з плюсами є незначними. До того ж, вони є екологічними системами, їх можна встановлювати як ззовні, так і всередині оселі. При правильному догляді вони ефективно служитимуть Вам довгий час і тішитимуть отриманою ефективністю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України