Союзницьких F-16 вкрай недостатньо для посилення української авіації. Тому літаки “Варшавського договору” – МіГ-29, Су-27, Су-25 – усе ще актуальні для нас.
Експерти Defence Express проаналізували, які країни ще, окрім Польщі, з якою тривають переговори, мають такі літаки, і наскільки складно може бути отримати таку авіатехніку.
У Європі потенційним “донором” МіГ-29 може бути ще Болгарія. Однак ані Варшава, ані Софія поки що не поспішають “ділитися”, а в другому випадку для них надто сильний фактор – вплив Кремля.
Також велику кількість МіГ-29 має Індія, і значний флот Су-27 має Китай, проте зрозуміло, що ймовірність отримання літаків від цих двох країн можна навіть не розглядати
“При вибірці варіантів слід врахувати, які країни мають пряму орієнтацію на Росію або Китай, або як мінімум прямо чи опосередковано артикулювали своє небажання надавати військову допомогу Україні. Ще також можна взяти поправку і на країни, які демонструють поступову переорієнтацію в плані оборонного співробітництва з країнами Заходу”, – зазначають експерти.
З огляду на всі ці фактори, експерти залишили лише три країни, які теоретично могли б дати літаки для України:
-
- Малайзія – вісім МіГ-29, імовірно на зберіганні;
- Перу – 19 винищувачів МіГ-29 (і “бонусом” 14 штурмовиків Су-25 на зберіганні);
- Ангола – шість Су-27 (і 10 штурмовиків Су-25 на зберіганні).
“Перелік досить обмежений, його доступність може бути обмежена активною протидією агентури РФ. Але під час повномасштабної війни РФ проти України в плані зброї для нашої країни неодноразово виникали доволі карколомні історії, тому в даному випадку жодні варіанти “списувати з рахунків” не варто”, – зазначають у Defence Express.