Війна РФ проти України

Кожна вулиця просякнута болем і жахом, тільки за один Маріуполь путіна потрібно судити: зі звіту Human Rights Watch

Штурм Маріуполя (Донецька область) російською армією в лютому-березні 2022 року включав неодноразові та масовані атаки і руйнування цивільних будівель та інфраструктури. Це очевидне порушення міжнародного гуманітарного права. Лише за воєнні злочини, вчинені в Маріуполі, диктатор путін має постати перед судом.

Про це йдеться у 215-сторінковому звіті міжнародної наглядової організації Human Rights Watch (HRW), який аналізує бої та інші події в тимчасово окупованому росіянами українському місті. У доповіді наголошується, що в Маріуполі загинули тисячі людей, було зруйновано незліченну кількість будівель, а після захоплення почалася широкомасштабна кампанія русифікації, передає CNN.

“Консервативна” оцінка кількості загиблих у Маріуполі людей – 8000. У HRW повідомили про це на основі інтерв’ю з жителями міста, супутникових знімків, фотографій і відео міських кладовищ. Однак насправді ця цифра набагато вища.

Доповідь готували протягом майже двох років спільно з українською правозахисною групою Truth Hounds. У документі детально описано зусилля російської влади зі знищення української культури в окупованому Маріуполі, обмеження пересування українців і нав’язування прокремлівської риторики.

Директорка відділу криз і конфліктів HRW Іда Сойєр зазначила, що облога Маріуполя – “одна з найгірших глав російського вторгнення в Україну”.

“Це був жорстокий і руйнівний напад. Люди, у яких ми взяли інтерв’ю, яким вдалося втекти, описали цей період як пекло на землі… Ми сподіваємося, що цей проєкт допоможе забезпечити справедливість”, – заявила вона.

У доповіді простежується руйнування російськими військами тисяч будівель, зокрема сотень багатоповерхових житлових будинків і цивільної інфраструктури, такої як лікарні, школи, університети.

У HRW також виявили 17 конкретних російських або пов’язаних із росією військових підрозділів, які діяли в місті під час піку бойових дій у березні та квітні 2022 року, а також високопоставлених діячів, які, на думку експертів, можуть підпадати під кримінальну відповідальність.

“Було зрозуміло, що високопоставлені чиновники, аж до президента путіна, були обізнані про ситуацію в Маріуполі та, судячи з усього, брали безпосередню участь у плануванні та координації” штурму міста, вказала Сойєр.

Президент росії вже є фігурантом ордера на арешт за воєнні злочини від Міжнародного кримінального суду, оскільки може нести індивідуальну відповідальність за незаконні викрадення і депортацію українських дітей до росії.

Автори звіту HRW рекомендували, щоб діяльність путіна і російських високопоставлених командирів розслідували, а порушників було належним чином притягнуто до відповідальності за їхню роль в очевидних воєнних злочинах у Маріуполі, зокрема й за “можливе довільне блокування гуманітарної допомоги та евакуації”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України