Економіка

Кабмін вжив заходів для стабілізації цін на бензин

Кабінет Міністрів України на засіданні 11 березня ухвалив два рішення, які дозволять уникнути дефіциту палива на заправках та дозволять стабілізувати зростання цін, написала міністр економіки Юлія Свириденко у Фейсбуці.

Зокрема, йдеться про зміну формули для розрахунку цін на бензин, а також запровадження податкових пільг.

«Ми затвердили зміни у формулі, за якою вважаємо максимальну дозволену ціну пального на заправках – збільшили ціну логістики та доплату до котирувань у Північно-Західній Європі (NWE). Це дозволить мережам АЗС включати до розрахунку додаткові витрати, що виникли після переорієнтації поставок з Білорусі та Росії на західний кордон України (Польщу, Румунію, Угорщину)», – написала Свириденко.

За її словами, збільшення формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального. «За формулою розрахунку, яка була адекватна до війни, зараз везти нафтопродукти мережам не вигідно», – зазначила міністр.

Водночас, щоб уникнути зростання цін, спричинених змінами у формулі розрахунку, Кабмін ухвалив рішення запровадити податкові пільги для операцій із паливом, яке на сьогодні є соціально важливим товаром.

«Ми подали для ухвалення Верховною Радою законопроект, який скасовує акциз на пальне і знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни», – пояснила Свириденко.

Обидва рішення набудуть чинності одночасно. Нова формула застосовуватиметься, як тільки Верховна Рада проголосує за зниження податків.

«Аналогічне рішення щодо податків вже було ухвалено у Польщі та інших країнах ЄС. Ми і далі уважно стежитимемо за ситуацією на світовому ринку пального і відкоригуємо ціну логістики та розмір доплати до котирування (премію), як тільки вони зменшаться», – сказала міністр.

Вона зазначила, що розмір націнки українських мереж АЗС не зросте і залишиться на рівні, встановленому за кілька днів до початку російського вторгнення: 4,55 грн на літр бензинів та 5 грн на літр дизеля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України