Новини

Кабмін озвучив причини, з яких Укртрансінспекція зможе зупиняти авто для перевірки

Кабінет Міністрів України закріпив за Укртрансінспекцією (Державна інспекція з безпеки на наземному транспорті України) можливість зупиняти транспортні засоби (ТЗ) для перевірки з низки причин.

Згідно з постановою Кабміну № 422 від 20 травня 2013 року, зупинка транспортного засобу, який здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, під час проведення рейдових перевірок здійснюється посадовою особою Укртрансінспекції або її територіального органу у форменому одязі за допомогою сигнального диску (жезла) для рейдової перевірки можливі у будь-який час на маршруті руху.

Перевірки можливі у будь-який час на маршруті руху

Представник Укртрансінспекції, зокрема, має право зупинити ТЗ у випадку виявлення порушень правил посадки (висадки) пасажирів у невстановлених місцях; порушень розміщення візуальної інформації на автобусах, перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах без надання їм місць для сидіння, експлуатації таксі з порушенням вимог законодавства з облаштування, експлуатації ТЗ, який здійснює перевезення пасажирів та/або вантажів з явними ознаками технічної несправності.

Відомство також має право зупинити ТЗ у випадку, коли характер його руху викликає підозри в можливості водія керувати ним (різка зміна напрямку руху або швидкісного режиму); за відсутності номерних знаків на ТЗ, наявності даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, водія, пасажирів до скоєння ДТП.

У свою чергу, водій ТЗ зобов’язаний надавати на час перевірки посадовій особі Укртрансінспекції документи, на підставі яких здійснюється перевезення, виконувати вимоги, передбачені порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, і починати рух лише з дозволу посадової особи інспекції.

Перевірка одного транспортного засобу проводиться протягом не більше однієї години.

У випадку якщо під час проведення перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, складається акт та/або протокол про адміністративне правопорушення; у випадку виявлення порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів складається акт і повідомляється відповідний підрозділ МВС.

“Під час звернення до водія посадова особа зобов’язана привітатися, назвати свою посаду та прізвище, пред’явити службове посвідчення, направлення на перевірку та повідомити про причину зупинки транспортного засобу”, – зазначили в Кабміні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд реформує роботу міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів ДАІ (МРЕВ) та автошкіл, прагнучи перетворити МРЕВ на центри надання послуг, пов’язаних із використанням авто Державтоінспекції, а передбачувані зміни в роботі автошкіл торкнуться порядку їх реєстрації.

Крім вищесказаного, варто наголосити, що сьогодні, 20 червня, стало відомо, що Кабмін схвалив з доробками законопроект, який передбачає платне користування дорогами для перевантажених автомобілів.

Також стало відомо, що у владі пропонують суттєво збільшити штрафи за порушення габаритно-вантажних нормативів. Зокрема, штрафи за окремі порушення для водіїв зростуть майже вдвічі – до 1700 грн, а для власників та відповідальних посадових осіб – у десять разів, до 17 тис. грн.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України