Економіка

Кабінет міністрів України запустив грантову програму для переробної промисловості

Держава надасть до восьми мільйонів гривень безповоротної допомоги тим, хто вже має бізнес у переробній промисловості чи хоче запустити нові проєкти.

Про це йдеться у повідомленні Кабінету Міністрів України, передає GMK centre.

«Уряд вже ухвалив документи про запуск програми «єРобота» та анонсував одразу три грантові програми підтримки створення власного бізнесу. Сьогодні ми запускаємо ще три програми, які також спрямовані на створення нових робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки», – наголосив прем’єр-міністр Денис Шмігаль.

Претендувати на участь у програмі безповоротних грантів на створення та розвиток переробних підприємств можуть компанії зі сфери деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”3″ tax_term=”36″ order=”desc”]

«Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до одержувачів: створення щонайменше 25 нових робочих місць та сплата податків. Люди, які бажають отримати грант, мають подати робочу ідею, чіткий бізнес-план і залучити власні кошти на свою справу», – наголосив глава уряду.

Кабмін запустив грантову програму для переробної промисловості

Для перших заявників власний внесок за цією програмою має становити 30%. Також держава надає додаткові можливості отримати доступні кредити за програмою 5-7-9 у розмірі до 16 млн грн.

Зрозуміло, що такий обсяг фінансування підійде суто для невеликих виробництв і явно не на покриття збитків від бойових дій. За даними на кінець травня, лише прямі збитки 219 промислових підприємств, які потрапили під обстріл, оцінювалися на рівні $10,7 млрд. Це мінімальні цифри, які не враховують усього масштабу втрат бізнесу та всіх типів збитків. Наприклад, за даними Advanter Group, станом на початок травня втрати лише малого та середнього бізнесу оцінювалися в діапазоні $64-85 млрд.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України