Авторські статті

Кабінет Міністрів дозволив дорожникам не залучати до контролю ремонту доріг незалежних інженерів

Реформи завжди можна швидко згорнути. Було б бажання їх не робити. Ось черговий феєричний приклад.

Ми в Міністерство інфраструктури України витратили цілий рік на те, щоб прийняти постанову КМУ №1065, згідно якої всі дорожні роботи з 2017 року повинні були контролюватись _незалежними_ інженерами, яких обирають на відкритому тендері.

Зробити це було дуже непросто, адже дорожникам і тим, хто їх зараз контролює, це абсолютно не вигідно. При бюджеті на дороги 2018 року у 35 млрд грн. і рівні корупції у 30%-40%, можна вкрасти до 15 млрд грн.

Ця постанова запроваджувала найкращі міжнародні стандарти контролю якості, і рубала можливість дорожникам вкрасти ці гроші на роботах, а тим хто їх контролює (силовикам) брати мзду за непритягнення до відповідальності.

Ми не винайшли велосипед. В постанові 1065 ми власне скопіювали методику організації контролю якості дорожніх робіт, яка вже понад 50 років працює у всьому цивілізованбому світі. І до речі вже понад 15 років чудово працює на тих проектах в Україні, які фінансуються міжнародними банками. В результаті ми отримали якісну дорогу Чоп-Київ-Харків, та декілька інших.

З 2017 року такий незалежний контроль, згідно постанови 1065, був обов’язковим для всіх капітальних ремонтів, а з 2018 мав би застосовуватись до середніх ремонтів також. Відповідно, трати _всіх_ бюджетних коштів на дорожні роботи з 2018 року знаходились би під пильним контролем незалежних інженерів та громадськості.

І от позавчора КМУ прийняв “поправки” до 1065, якими відмінив обов’язковість такого контролю, та відтермінував його на 2-3 роки.

Відтепер Укравтодор _може_, а не зобов’язаний, залучати незалежних інженерів до контролю якості. Змінили одне слово, а який результат! Уявляєте, як часто вони будут _хотіти_ незалежного контролю?

Крім того, навіть якщо вони захочуть, то контролювати незалежні інженери тепер можуть лише ті проекти, _проектування_ по яким починається з 2018 року. Тобто роботи почнуться з 2019-2020го. А всі ті роботи, які були запроектовані до 2018 року, так контролювати не можна.

Тобто, вивели з-під незалежного контролю все те, що буде наступні 2-3 роки робитись. Бо що буде далі їх не хвилює, головне встигнути накрасти на тому, що вже заплановано, і де хабарі вже розподілені.

Volodymyr Groysman, вас або підставили, або це гучна заява про справжні наміри в цій галузі.

Roman Khmil

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України