Кабінет Міністрів дозволив дорожникам не залучати до контролю ремонту доріг незалежних інженерів

Реформи завжди можна швидко згорнути. Було б бажання їх не робити. Ось черговий феєричний приклад.

Ми в Міністерство інфраструктури України витратили цілий рік на те, щоб прийняти постанову КМУ №1065, згідно якої всі дорожні роботи з 2017 року повинні були контролюватись _незалежними_ інженерами, яких обирають на відкритому тендері.

Зробити це було дуже непросто, адже дорожникам і тим, хто їх зараз контролює, це абсолютно не вигідно. При бюджеті на дороги 2018 року у 35 млрд грн. і рівні корупції у 30%-40%, можна вкрасти до 15 млрд грн.

Ця постанова запроваджувала найкращі міжнародні стандарти контролю якості, і рубала можливість дорожникам вкрасти ці гроші на роботах, а тим хто їх контролює (силовикам) брати мзду за непритягнення до відповідальності.

Ми не винайшли велосипед. В постанові 1065 ми власне скопіювали методику організації контролю якості дорожніх робіт, яка вже понад 50 років працює у всьому цивілізованбому світі. І до речі вже понад 15 років чудово працює на тих проектах в Україні, які фінансуються міжнародними банками. В результаті ми отримали якісну дорогу Чоп-Київ-Харків, та декілька інших.

З 2017 року такий незалежний контроль, згідно постанови 1065, був обов’язковим для всіх капітальних ремонтів, а з 2018 мав би застосовуватись до середніх ремонтів також. Відповідно, трати _всіх_ бюджетних коштів на дорожні роботи з 2018 року знаходились би під пильним контролем незалежних інженерів та громадськості.

І от позавчора КМУ прийняв “поправки” до 1065, якими відмінив обов’язковість такого контролю, та відтермінував його на 2-3 роки.

Відтепер Укравтодор _може_, а не зобов’язаний, залучати незалежних інженерів до контролю якості. Змінили одне слово, а який результат! Уявляєте, як часто вони будут _хотіти_ незалежного контролю?

Крім того, навіть якщо вони захочуть, то контролювати незалежні інженери тепер можуть лише ті проекти, _проектування_ по яким починається з 2018 року. Тобто роботи почнуться з 2019-2020го. А всі ті роботи, які були запроектовані до 2018 року, так контролювати не можна.

Тобто, вивели з-під незалежного контролю все те, що буде наступні 2-3 роки робитись. Бо що буде далі їх не хвилює, головне встигнути накрасти на тому, що вже заплановано, і де хабарі вже розподілені.

Volodymyr Groysman, вас або підставили, або це гучна заява про справжні наміри в цій галузі.

Roman Khmil

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh