В армії служити 55 тисяч жінок, але труси – чоловікам. Днями загинула на Донбасі на бойової позиції 19-річний солдат Олеся, але в школах і навіть садах турботливі мами скинулися на подарунки хлопчикам. Кіндери, пазлики, машинки або інший китайський нетематичний мотлох, щоб подарувати, бо хлопчик – захисник. Бо є ж 8-е березня, а хлопчиків без уваги не можна залишати. Адже в нашому дитинстві було 23 лютого. Це все заради дітей, бо діти – це майбутнє, яке ми їм успішно намагаємося засмітити своїми примітивними стереотипами і спрощеним сприйняттям дійсності. Про це у своєму блозі пише журналіст Мар’яна П’єцух.
Вона зазначає, дуже дивно, що ми не розуміємо очевидного – в країні війна, а ми маленьким хлопчикам – кіндери. Який зв’язок? Навіть у «совку» у садочках хлопчикам нічого не дарували, а запрошували солдатів, розповідали про службу в армії. Зараз куди не глянь, ветеран на ветерана, молоді, красиві і часто забуті. Їх не кличуть в сади і школи з нагоди 14-го жовтня, там зайняті іншим – подарунками хлопчикам. Цікаво, скільки з тих, хто зараз купує в садки, школи дітям різного роду мотлох, добровільно і без сліз відпустять потім хлопчиків в армію?
Журналіст пише, що виникає закономірне питання: як врятувати День захисника вітчизни від перетворення в чоловічий день з трусами в подарунок? Можливо, варто хоча б в програмах садів і шкіл передбачити візити в школу військовослужбовців. І можна на подарунки скинутися, раз вже так хочеться. І, щоб серед гостей серед чоловіків-службовців обов’язково була жінка-службовець, щоб потім дівчинки з віком не лякалися і не соромилися свого бажання йти служити.