Авторські статті

Лавров з Герасимовим поставили Меркель і Макрону ультиматум по Україні

Після несподіваної зустрічі в Берліні між канцлером ФРН Меркель з главою МЗС Росії Лавровим і начальником генштабу армії РФ Герасимовим Лаврова і Герасимова у вівторок, 24 липня, прийняв і президент Франції Макрон. Коментуючи новину, український журналіст Марина Данилюк-Ярмолаєва зазначила, що дипломатію по-російськи підсилили «мовою сили». Герасимов – начальник Генштабу РФ є в списку українських санкцій щодо осіб прямо причетних до військової агресії в Криму і на Донбасі. Він ідеолог «російської весни», яка чумою носилася по містах близько трьох місяців. Він задовго до вторгнення у Крим і Донбас поширював серед російських офіцерів ідеологію, що Україна – це ворог. Легалізація цієї особи на переговорах з європейськими лідерами – це просто плювок Путіна в ЄС.

За словами журналіста, на зустрічі з Трампом у Гельсінкі Путін розказував свій мирний план з Донбасу: провести референдум ЛНР і ДНР і повернути ці території назад в Україну. Іншими словами – знову повісити вільну територію на гачок дотацій і політичного впливу на велику політику. Трампу самостійно буде дуже важко продати таку ідею референдуму України та її прихильників в Європі, однак можна грамотно обробити Меркель, Макрона, поки в Європі фанатіють від російського газу і впевнені, що зможуть себе захищати і без НАТО.

На думку Маріни Данилюк-Ярмолаевой, Берлін і Париж дует «натхненника гібридних воєн» і Лавров поїхав саме зараз не випадково. Путіну дуже потрібно примус України до миру – через яскраві білборди «нам потрібен мир», через емоційні спічі жінки з косою про те, як Порошенко хоче ескалації та вогню на Донбасі. За короткими випусками в ЗМІ, Лавров з Герасимовим озвучили ультиматум – або ви тиснете на офіційний Київ на політичну частину Мінська, або ми робимо це самі. Варіантів примусу до миру може бути чимало: погіршать становище під Маріуполем або заблокують його з моря. Втрата великого міста, порту буде ударом і підвищенням ставок в Мінську.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України