Лавров з Герасимовим поставили Меркель і Макрону ультиматум по Україні

Після несподіваної зустрічі в Берліні між канцлером ФРН Меркель з главою МЗС Росії Лавровим і начальником генштабу армії РФ Герасимовим Лаврова і Герасимова у вівторок, 24 липня, прийняв і президент Франції Макрон. Коментуючи новину, український журналіст Марина Данилюк-Ярмолаєва зазначила, що дипломатію по-російськи підсилили «мовою сили». Герасимов – начальник Генштабу РФ є в списку українських санкцій щодо осіб прямо причетних до військової агресії в Криму і на Донбасі. Він ідеолог «російської весни», яка чумою носилася по містах близько трьох місяців. Він задовго до вторгнення у Крим і Донбас поширював серед російських офіцерів ідеологію, що Україна – це ворог. Легалізація цієї особи на переговорах з європейськими лідерами – це просто плювок Путіна в ЄС.

За словами журналіста, на зустрічі з Трампом у Гельсінкі Путін розказував свій мирний план з Донбасу: провести референдум ЛНР і ДНР і повернути ці території назад в Україну. Іншими словами – знову повісити вільну територію на гачок дотацій і політичного впливу на велику політику. Трампу самостійно буде дуже важко продати таку ідею референдуму України та її прихильників в Європі, однак можна грамотно обробити Меркель, Макрона, поки в Європі фанатіють від російського газу і впевнені, що зможуть себе захищати і без НАТО.

На думку Маріни Данилюк-Ярмолаевой, Берлін і Париж дует «натхненника гібридних воєн» і Лавров поїхав саме зараз не випадково. Путіну дуже потрібно примус України до миру – через яскраві білборди «нам потрібен мир», через емоційні спічі жінки з косою про те, як Порошенко хоче ескалації та вогню на Донбасі. За короткими випусками в ЗМІ, Лавров з Герасимовим озвучили ультиматум – або ви тиснете на офіційний Київ на політичну частину Мінська, або ми робимо це самі. Варіантів примусу до миру може бути чимало: погіршать становище під Маріуполем або заблокують його з моря. Втрата великого міста, порту буде ударом і підвищенням ставок в Мінську.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh